Kupujemy namiot

Posted on 04/10/2019 7:14am

Spędzenie nocy pod gołym niebem nie jest przyjemne, tym bardziej gdy aura, czy fruwające insekty nie dadzą nam przyjemnie usnąć. Na ekskursjach na łonie natury idealnie sprawdzają się namioty. Ich naczelnym zadaniem jest ochrona przed niepomyślnymi warunkami atmosferycznymi, opadami, lub palącym słońcem i wiatrem, a również zapewnienie bezpiecznego snu.


biwak
Author: pieknowdomu.pl
Source: pieknowdomu.pl
Kupno namiotu winno być decyzją gruntownie przemyślaną a także świadomą, co znaczy, że należy poznać parametry namiotów oraz ich typy. Nie powinniśmy kupować namiotu pospiesznie, jako że później możemy gorzko żałować poczynionego wyboru, a tego chcielibyśmy na pewno uniknąć.

Przed dokonaniem kupna namiotu powinniśmy sobie odpowiedzieć na zapytanie w jakich okolicznościach będzie on wykorzystywany. Gdy chcemy mieć spokojny sen na biwaku, nie powinniśmy oszczędzać przy zakupie najlepszego namiotu, ponieważ jakość tego typu wyposażenia zazwyczaj idzie w parze z ceną. Wydając więcej uzyskujemy w zamian lepszy namiot. Za 55 zł właściwie nie mamy szansy na nabycie dobrego namiotu.

Wymiar namiotu zazwyczaj jest definiowana przez producentów jako ilość osób, jaką namiot może pomieścić. Najmniejsze są tzw. jedynki, zatem namioty jednoosobowe, a duże namioty rodzinne zmieszczą nawet osiem osób oraz nieduży stolik kuchenny! Dobrze przemyślmy sobie to, jak ogromny ma być nasz namiot, bowiem im większy namiot, tym bardziej wygodny, choć trzeba się liczyć z tym, iż będzie on na pewno cięższy. Jeżeli nie musimy dźwigać namiotu z sobą, na przykład w plecaku, nie będzie to mieć dla nas zbyt dużego znaczenia.

Ten niezwykle interesujący wpis posiada swoje analogie na kolejnych odsłonach. Najedź zatem na łącze do strony (https://activtour.pl/kierunek/ocean-indyjski/) i przeglądnij je.

Jeśli najczęściej wybieramy się na biwak na rowerze, zastanówmy się nad odszukaniem namiotu, jakiego budowa będzie doskonałą do transportowania na bicyklu.


wycieczka
Author: Oleh Slobodeniuk
Source: http://www.flickr.com
Kolejną, wartą zastanowienia kwestią, będzie liczba wejść do namiotu. Zazwyczaj mamy jedno, bądź maksymalnie dwa wejścia. Należy nadmienić przy tym, że namiot mający jedno wejście jest z całą pewnością lżejszy, jednak ten z dwoma wejściami może okazać się bardziej praktyczny, gdyż wejścia ułatwią nam dojście do ekwipunków nagromadzonych w przedsionku a także wpłyną na poprawę obiegu powietrza. Nie bez znaczenia w czasie zakupu namiotu będą jego wszystkie detale, a więc kieszonki, odblaski, zamki lub klamerki itd. Powinny być one dobrej jakości.

Tags: rower, BIWAK, Kupno, namiot, bagaż