Akcesoria

Dlaczego Rzeszów jest miejscem, które bezapelacyjnie warto zwiedzić?

Posted on 26/02/2016 2:52pm
konferencja
Author: Tom Chapman
Source: http://www.flickr.com
Z każdej strony słychać opinie, że są miasta w naszym kraju, które każdy rodak po prostu musi ujrzeć chociaż raz w ciągu całego życia. W szerokiej palecie tych lokalizacji znajduje się oczywiście Wawel, z całym Grodem Króla Kraka i Kościołem Mariackim, zlokalizowany w stolicy Pałac Kultury i Nauki, dochodzi do tego Zakopane i górskie krajobrazy tatrzańskie zachwycające swym pięknem. Ale jak to się dzieje, że miasta tak interesujące jak właśnie Rzeszów są w tych listach pominięte?
Read more >>

Dla pasjonatów wspinaczki górskiej niewątpliwie kluczowy jest dobry ekwipunek

Posted on 23/11/2017 7:12am
sklep górski
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
Chodzenie po górzystych szlakach jest pasją wielu ludzi. Zwłaszcza latem można napotkać gro turystów, którzy przemierzają górskie pasma i z entuzjazmem dążą na szczyty. Łatwo jednak jest odróżnić rzeczywistego hobbystę od wakacyjnego turysty. W tej sytuacji odpowiedni sprzęt jest najważniejszy dla miłośnika. Nie ulega wątpliwości, że sport ten jest ryzykowny szczególnie w wysokich masywach.
Read more >>

Pomysły na wakacje - wycieczka do USA

Posted on 29/07/2016 11:23am
wakacje
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com
Obecnie ludzie poszukują rozmaitych biletów lotniczych i interesujących rozwiązań jeżeli chodzi o wczasy. Nie można ukryć, że możliwości jest bardzo dużo i coraz częściej jesteśmy w stanie spotkać się z faktycznie intrygującymi promocjami.
Read more >>

Podstawowe informacje na temat turystyki kajakowej czyli jakie zalety posiada ten wspaniały wodny sport.

Posted on 19/12/2017 7:21am
kajak
Author: David Wilson
Source: http://www.flickr.com
Jak tylko pojawia się ładniejsza pogoda, na naszych rzekach i jeziorach zaczynają się pojawiać kajaki. Ten uroczy sport cieszy się coraz większą popularnością, ludzie dostrzegają plusy spędzania swojego czasu w taki sposób, a zalet tych jest faktycznie sporo. Niektórym może się wydawać, że kajakarstwo jest drogim sportem, lecz nie jest to prawda. Faktycznie, jeżeli ktoś chciałby zakupić cały sprzęt pływający, to kilka tysięcy będzie na to potrzebowało, no i rzecz jasna miejsce żeby to wszystko trzymać.
Read more >>

Sprzęt zabezpieczający, czekany. Wszystko do wspinaczki

Posted on 18/08/2017 8:36am
przygotowanie do wspinaczki
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
Wspinaczka to trudny sport, lecz na pewno jest to interesująca przygoda i wędrówka nią przyniesie niezwykle dużo radości. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rodzajów narzędzi asekuracyjnych. Dzięki tarciu pomiędzy tymi przyrządami a liną asekuracyjną, bądź zakleszczeniu liny w przyrządzie jest możliwość bez większego wysiłku uniemożliwić upadek wspinacza, lub na własną rękę zjechać na lince. Dokonując wyboru sprzętu powinno się się kierować obrębem jego użyć a nie tylko wyłącznie kosztem i tym, czy nam się podoba.
Read more >>

Na urlop do Łeby! - jakie atrakcje na nas czekają? Koniecznie spójrz!

Posted on 13/06/2016 12:16pm
morze polskie
Author: tinyfroglet
Source: http://www.flickr.com
Zdecydowanie najchętniej odwiedzanym przez turystów regionem w Polsce są tereny położone nad Morzem Bałtyckim. Przepiękne krajobrazy, świetnie rozwinięta infrastruktura oraz bliskość pięknych plaż co roku ściągają na ten teren setki osób, które chcą tam spędzić wakacje. Podjęcie decyzji do której konkretnie nadmorskiej miejscowości się udać może być nie lada problemem.
Read more >>

Jesteś rodzicem i uwielbiasz góry? Nie rezygnuj z wypraw - zainwestuj w stosowny sprzęt

Posted on 23/11/2017 12:00am
wspinaczka
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
Spędzenie czasu z familią na łonie przyrody jest niezaprzeczalnie jednym z przyjemniejszych pomysłów na pogodny weekend. Coraz więcej osób odkrywa w tym sporo korzyści i stara się każdy wolny czas przeznaczać na piesze wyprawy w góry. Nie da się ukryć, że jest to wymagająca pasja, która potrafi nadzwyczaj doświadczyć.
Read more >>

Co będzie przydatne w górach podczas survivalowego wyjścia? O jakich elementach na pewno warto pamiętać?

Posted on 13/05/2016 9:08am
nóż survivalowy
Author: Adam Meek
Source: http://www.flickr.com
Jak planujemy survival w górach warto się odpowiednio przygotować. Survival to nie wyjście na grzyby, w takiej aktywności liczy się każdy szczegół, dzięki któremu nasza przygoda będzie jak najbardziej pasjonująca. Istnieje bardzo dużo istotnych aspektów tego typu przygotowania, na pewno jednak kompletne ubranie jest tutaj najbardziej ważne.
Read more >>

Użycie busoli oraz manierki w rozmaitych sytuacjach

Posted on 18/10/2017 7:18pm
ścieżka turystyczna
Author: Fresco Tours
Source: http://www.flickr.com
Busola magnetyczna to popularne urządzenie magnetyczne, jakie stosuje się do wyznaczania magnetycznego bieguna. Busola ma igłę magnetyczną, tak samo jak kompas.Multum osób myli busolę z kompasem, niemniej są to dwa różne urządzenia. Busola jest bardziej rozbudowana niż kompas, dlatego jest również znacznie wygodniejsza w użyciu. Busola posiada także urządzenia celownicze, takie jak muszka oraz szczerbinka, do tego ma też lusterko oraz linijkę. Busola niewątpliwie będzie ogromnie praktyczna dla osób, które w wielu przypadkach podróżują czy lubią różnorodnego typu wyprawy lub biwaki.
Read more >>

Wczasy w niebanalnym stylu, czyli jak spędzić miło czas wolny od pracy i przeżyć wielką przygodę

Posted on 18/08/2017 8:36am
jacht
Author: Galeon
Source: Galeon
Nietypowe wczasy kojarzą się nam nade wszystko z dalekimi wyjazdami. Kiedy jedni jadą na Jawę, to drudzy zwiedzają zabytki w Chinach albo Chile. Paniom marzą się bajeczne plaże, a panowie z nieskrywaną chęcią zdobyliby Biegun Południowy. Jednakże kto chce tego lata przeżyć prawdziwą przygodę, ten powinien rozważyć realizację najbardziej niecodziennych pomysłów.
Read more >>

Najem domków letniskowych w Giżycku na cudownych Mazurach

Posted on 28/02/2018 3:24pm
jezioro na mazurach
Author: evoonia
Source: http://www.flickr.com
Giżycko to ładne miasto mieszczące się na Mazurach, położone obok jeziora Niegocin i Kisjano. Giżycko to faktycznie malownicze miasto, jakie naturalnie zachwyci miłośników jezior oraz żeglarstwa, które odbywa się tam na nadzwyczaj szeroką skalę. Mazury są przepięknym rejonem, w którym należałoby spędzić urlop lub wakacje. Wielkie zielone tereny, ładne jeziora i niemało innych atrakcji przyciąga turystów z całego świata.
Read more >>

Gdzie warto obecnie się wybrać na wakacyjny odpoczynek?

Posted on 21/08/2017 12:45pm
dominikana
Author: Jorge from Brazil
Source: http://www.flickr.com
Powszechnie wiadomo, że czas wakacji to wyjątkowo wyczekiwany przez nas okres w trakcie całego roku. To właśnie w nim przeważnie organizujemy swoje urlopy ze względu na znaczne temperatury, które tworzą nam wyróżniającą się okazję do wypoczynku. Należy w tej sytuacji przyznać, że nasze ewentualne miejsca wyjazdów bywają niezmiernie różne.
Read more >>

Buty do chodzenia po górach – o czym wskazane jest wiedzieć, zanim wybierze się określony model?

Posted on 18/08/2017 8:36am
góry
Author: Eric Steinbrücker
Source: http://www.flickr.com
Wycieczki po górach to prawdziwe wyzwanie. Trzeba nie tylko być faktycznie uważnym, ale również mieć znakomitą kondycję oraz potrzebne wyposażenie. Dostępne są różne szlaki, wobec czego prościej wybrać ten, który jest dopasowany do własnych oczekiwań oraz możliwości, a co najważniejsze – doświadczenia. Lepiej jest mierzyć siły na zamiary dla osobistego bezpieczeństwa.
Read more >>

Buty sportowe muszą okazać się bardzo wygodne

Posted on 18/07/2017 6:26am
Buty sportowe
Author: Sneaker
Source: Sneaker
Buty sportowe muszą okazać się właściwie dobrane do nogi
Jeżeli zdecydujemy, że pragniemy przez dobre ćwiczenia zadbać o własną figurę, to powinniśmy przygotować sobie odpowiedni strój, w którym te treningi będą przyjemniejsze. Pierwszą rzeczą, w którą musimy się zaopatrzyć to buty sportowe, które inne są do biegania, a odmienne do fitnessu, przez to musimy dokładnie przyjrzeć się tym, które pragniemy nabyć.
Read more >>

Jakie przygotowania zrobić przed wyjazdem na wakacje?

Posted on 02/02/2016 3:47pm
wycieczka
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Wyjazdy – lubi je chyba większość osób. Przecież miło jest raz na pewien czas oderwać się od codziennego życia, zrobić coś innego aniżeli zazwyczaj, poszaleć. Nie na darmo mówi się, iż podróże kształcą, one faktycznie poszerzają horyzonty. Nie chodzi tu jednak jedynie o czysto książkową wiedzę, a o wiele więcej. Jadąc gdzieś pierwszy raz, rozwijamy swą zaradność, zorientowanie w terenie, zdobywamy odwagę, robimy się bardziej kontaktowi i otwarci. Coraz mniej jest więc sytuacji, które budzą w nas lęk, a coraz więcej takich, co do których jesteśmy przekonani, że doskonale sobie z nimi w razie potrzeby poradzimy.
Read more >>

Jakże przygotować się do wycieczki w góry? Sprawdź, co musisz ze sobą zabrać?

Posted on 22/01/2016 4:05pm
trekking
Source: pixabay.com
Każdy z nas niezmiernie dobrze wie, że turystyka to niezmiernie znacząca część naszego życia. Pozwala nam ona bowiem skutecznie zapomnieć o każdych problemach związanych z pracą, ale także odświeżyć stracone siły. Odwiedzanie ciekawych miejsc może także pełnić dla nas znamienitą rozrywkę, jakiej potrzebujemy. Aktywna forma odpoczynku jest bowiem genialnym rozwiązaniem pomagającym okazać troskę o naszego ducha i ciało.
Read more >>

Poszukujesz pomysłu na letnie popołudnie? Pojedź na wycieczkę rowerową, a z pewnością nie będziesz czuć nudy!

Posted on 02/11/2015 11:35am
aktywny wypoczynek
Author: Olympique Club Cycliste Cessonnais
Source: http://www.flickr.com
Wiosenne i letnie dni są z reguły długie i nadzwyczaj przyjemne. Większość z nas lubi je spędzać poza domem, aktywnie. Dzięki temu można naładować baterie na następne, mniej przyjemne pory roku, odstresować się, zapewnić naszemu organizmowi witaminy D.
Read more >>
1 2