Za co warto pokochać Karkonosze? - sprawdź, jakie czekają cię tam atrakcje

Posted on 31/01/2023 7:21am

Mimo, że najczęstszym skojarzeniem z polskimi górami są na ogół strzeliste wierzchołki Tatr, Karkonosze cały czas są chętnie odwiedzane przez miłośników gór. Zimą, to raj dla narciarzy. Wiosną - Karkonosze wspaniale nadają się na trekking dla początkujących włóczykijów, przy czym możemy poznać tu sporo interesujących zakątków.


Karpacz tętni życiem cały rok. Puby i lokale, długi tor saneczkowy w centrum miejscowości czy miasto prawdziwych kowbojów w Ścięgnach gwarantują wspaniałe wspomnienia. Oprócz Śnieżki, która jest największą atrakcją regionu, należy skorzystać z wyciągu krzesełkowego na Kopę, zobaczyć Dziki Wodospad, oraz odwiedzić kościółek Wang. Już dwa noclegi Karpacz wystarczą byśmy poznali uroki miasta.
Szklarska Poręba
Author: Karol K
Source: http://www.flickr.com


Szklarska Poręba, w odróżnieniu do Karpacza to cudowna oaza spokoju. Zabiega o miano najbardziej atrakcyjnego polskiego kurortu. Pensjonaty, hotele i domy sudeckie z drewna zostały wybudowane na przełomie XIX i XX wieku. Letnią porą, wśród mijanych na ulicach osób, spotkamy najwięcej urlopowiczów z plecakami, którzy zamiast tętniących życiem kurortów cenią sobie nastrojowe wieczory z gitarą przy ognisku. I chociaż hotele i domy wypoczynkowe przyciągają turystów wysokim standardem, coraz więcej Polaków wykupuje wczasy w domkach tudzież polach namiotowych. Trudno o bliższy kontakt z tak wspaniałą naturą. A właśnie po to przyjeżdża się do „Szklarskiej” - ze względu na przyrodę i rekreację. W zależności od pory roku, miasto zapewnia nam sporo atrakcji. Miejscowość jest znakomitym celem wakacyjnych wyjazdów z rowerem górskim. Każdy rowerzysta bez trudu korzystać może z ogromnej ilości dróg asfaltowych czy polnych.


Dobrze jest z wyprzedzeniem rozpocząć poszukiwania odpowiedniego noclegu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło np.: noclegi Szklarska Poręba, a ujrzymy imponującą listę ofert, z których z całą pewnością wybierzemy odpowiednią.
Dobrze jest więc zapomnieć o dotychczasowych nawykach, nadmorskich kurortach i wybrać się w polskie góry. Wspaniałe krajobrazy, cudowny klimat, jak również niezapomniana atmosfera, to sposób na niezapomniany wypoczynek. O każdej porze roku.

Tags: hotel, Sudety, atrakcje