Z jakiego powodu rzeczywiście warto jest wybrać się na urlop do miasta pod nazwą Złote Piaski?

Posted on 18/10/2023 7:50am

Miasto to usytuowane jest w północnej części morza Czarnego w prześlicznej i niezwykle czystej zatoce. Mowa tu o słynnych wśród turystów Złotych Piaskach.


Samo określenie tej miejscowości niezwykle zachęca do jej odwiedzenia.
autobus - komunikacja miejska
Author: photobeppus
Source: http://www.flickr.com


Miejsce jest oddalone o jedynie 30 minut drogi autem od nie mniej znanej Warny. Mieści się ona na obszarze parku narodowego Złote Piaski. Otoczone jest pięknymi zielonymi wzgórzami. Ten kurort jest wliczany do największych na północnym wybrzeżu Bułgarii. Pewna legenda głosi, że to precyzyjnie tu Piraci zakopali znaczną ilość swych złotych kosztowności. Ziemia jednak się w pewny sposób zemściła oraz za ich niecne czyny zamieniła ich bogactwo w cudowny piasek.

Masz ochotę uzyskać więcej informacji na prezentowany temat? Jeśli tak, to odwiedź witrynę, która omawia równie istotne dane - są one niezwykle wciągające.

Mieszkańcy Turcji nazwali to miejsce Długie Piaski, ponieważ znajdująca się tu plaża jest długa na około 4 kilometry, z kolei w co poniektórych lokacjach dochodzi do nawet 100m szerokości.


Limuzyna
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Złote Piaski to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych czarnomorskich miast w Bułgarii. Miasto jest znane jako miejscowość wypoczynkowa od 1987 roku. Warto mieć świadomość, że ten ośrodek powstał jako naturalna kontynuacja parku przyrodniczego Złote Piaski. Obecnie jest charakterystycznym nadmorskim miasteczkiem, w którym jest ponad sto hoteli umiejscowionych na porośniętych lasem wzgórzach. Najznamienitsze walory tego miejsca to ciepłe morze, lecznicze źródła mineralnej wody, harmonia, piękny las, który się ciągnie aż do samej plaży pokrytej wspaniałym piaskiem. Stąd też nazwa miejscowości. Poza wspaniałymi i naturalnymi warunkami do odpoczynku, wspomniany kurort jest wyposażony w urządzenia balneologiczne.
Wzdłuż promenady jest dużo kawiarenek, wystaw, stoisk z pamiątkami oraz dyskoteki, lokale rozrywkowe lub kręgielnie. Złote Piaski to cudowne miejsce nie tylko do rozkoszowania się spokojną śliczną plażą, lecz również do kąpieli w przeuroczo ulokowanych obok plaży basenach.

Tags: lokale, morza, koszt, sposób