W jaki sposób przygotować się przed wyjazdem na narty?

Posted on 16/05/2020 8:20am

Narciarski sezon już się rozpoczął, stąd to należyty moment, by przypomnieć jak należycie się przyszykować do wyjazdu na stok. Powinni o tym pamiętać zarówno nowicjusze, jak także i ci, którzy na nartach jeżdżą od lat.
Snowboard, zima
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Wyjazd na narty bez odpowiedniej zaprawy, wzmocnienia mięśni i ogólnej poprawy tężyzny na pewno nie przyniesie przyjemności, a przy okazji grozi także poważnymi kontuzjami. W jaki sposób więc dobrze się przygotować, ażeby wyjazd okazał się naprawdę udany? Po pierwsze trzeba rozpocząć od szukania terminu na wyjazd . Weekendowe wyprawy na stok najlepiej jest zorganizować w polskich górach, jeżeli zamierza się spędzić na stoku dłuższy urlop, swobodnie możemy uplanować narty w Alpach. Jeżeli znany jest już czas podróży, możemy opracować przygotowawczy trening. Należytym pomysłem będzie zapisanie się na trening w centrum fitness, celowy może także okazać się trener personalny, jednak można również na narty przygotować się samodzielnie. W tym wypadku ogromnie istotne są dyscyplina a także systematyczność. Trening warto zacząć najlepiej na dwa miesiące przed podróżą, a absolutne minimum to miesiąc. Koniecznie także powinniśmy przypomnieć sobie techniki jazdy jak też sposób upadania. Takie kondycyjne przyszykowanie poprzedzające wyjazdy na narty nie w pełni przyzwoli spędzić godziny na nartach, lecz także powinno ochronić przed kontuzjami, niemiłymi zakwasami oraz okaże się ogromnie pomocne przy kiepsko przygotowanych szlakach i w skomplikowanych warunkach pogodowych.
Nim wyjedzie się na narty, koniecznie też pomyśleć powinniśmy o przygotowaniu sprzętu.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej na omawiany temat, wejdź na odnośnik do źródła (http://www.calus-p.pl/72-wieszaki-na-narty) - informacje w tym miejscu zawarte są niezwykle ciekawe.

Powinniśmy zwrócić uwagę na kask, kijki i naturalnie, same narty. Tak przyszykowani możemy wyjechać na narty Włochy z kolei okażą się idealnym miejscem.

Tags: centrum, sposób