Spływ kajakowy: w jaki sposób przygotować się oraz co z sobą wziąć?

Posted on 03/08/2018 10:31am

Kajak jest dla każdego - jest to rynsztunek względnie tani, łatwy do przemieszczania, leciutki. A pływanie nim daje poczucie wolności.


Jeśli pragniesz aktywnie spędzić wczasy, przeczytaj ten tekst, wynajmij kajaki (kajaki) po czym wyrusz na spływ kajakowy.
szlak
Author: tomx992
Source: http://www.sxc.hu


Kajakarstwo może uprawiać każdy. Kiedy jednak nie potrafisz pływać, lepiej nie ryzykować - mimo iż przy wypożyczaniu kajaka nie trzeba okazywać karty pływackiej. Nie wynajmuje się natomiast wyposażenia jednostkom przeziębionym, zatem jeżeli pragniesz wiosłować, musisz być całkowicie zdrowy. Ten sport, wbrew pozorom, nie nastręcza dużej siły fizycznej. Po prostu trzeba się nauczyć efektywnego wiosłowania. Przed zejściem na wodę wypożyczający przestrzegają przed niespodziankami, jakie możesz spotkać na swojej trasie. Od świetnej kondycji ważniejsze będzie racjonalne myślenie: chociażby wytyczenie trasy dobranej do swoich umiejętności. Niektórych sytuacji nie da się przewidzieć. Na wodzie można napotkać przeszkody: zwalone drzewa, drugie jednostki pływające (skutery wodne), algi, w jakie zaplątują się wiosła. Z owego względu najrozsądniej, aby ekipa kajaka była mieszana: pan i kobieta. Mężczyźni zwykle są bardziej wytrzymali na frasunki.


W jaki sposób się przygotować na spływy kajakowe: (spawdź spływy kajakowe) Zadbaj o kondycję. Siłownia nie jest konieczna, jednakże doradzam podnoszenie lekkich sztangietek albo trening ogólnorozwojowy (przykładowo przez tydzień). Jeżeli będziesz pływać pierwszy raz, przyucz się wiosłować "na sucho", w mieszkaniu.


Pracuj całym organizmem, a nie wyłącznie rękami. Przed zejściem na wodę sprawdź stan techniczny kajaka. Wszelkie swoje rzeczy załaduj w foliowy worek. Nie trzymaj luzem smartfona, portfela ani aparatu fotograficznego. W przypadku wywrotki możemy postradać wszystko.

Tags: wczasy, ćwiczenia, trasy