Czy dobrze spędzić urlop w Grzybowie? Jakie atrakcje tam na nas czekają? Co najlepiej wiedzieć?

Posted on 08/03/2019 7:38am

Grzybowo to miejscowość letniskowa, która położona jest nieopodal morza, około trzystu metrów od jego brzegu, blisko drogi z Kołobrzegu do Mrzeżyna. Lokalizacja tej miejscowości jest bardzo ciekawa, ponieważ to teren tak zwanej depresji grzybowskiej. Morze Bałtyckie w tych okolicach tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską. Ma ona około siedmiu kilometrów długości, natomiast głębokość wcięcia w ląd to 800 metrów.


Ten brak regularności linii brzegowej sprawia, iż woda jest tu przeważnie bardziej ciepła niż w Kołobrzegu. Grzybowo, tak samo zresztą jak cały nadmorski pas gminy Kołobrzeg, położone jest w Strefie Chronionego Krajobrazu, więc obowiązujące są tu Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. Nieopodal Grzybowa położony jest tak zwany Dziki Zachód. To spory teren zlokalizowany tylko trzy kilometry od Grzybowa, 2 km od Kołobrzegu i cztery od Bałtyku. Jest to miejsce dzikich prerii i stada galopujących koni.
hotel
Author: Hotel Pałacyk
Source: hotelpalacyk.pl


Możemy znaleźć tam wioskę indiańską, miasteczko westernowe i inne atrakcje. Bardzo ciekawa jest Zatoka Grzybowska, ogromna atrakcja dla amatorów kąpieli słonecznych i morskich. To na pewno jedna z najbardziej wyjątkowych plaż na polskim Wybrzeżu. Dość blisko wydm odnaleźć możemy piękny nadmorski dębowo-sosnowy las, w jakim znajdują się rewelacyjne trasy spacerowe. Przez Grzybowo przebiega wiele tras rowerowych, jakie cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Bliskość Bałtyku, interesująca historia, rewelacyjna przyroda, to wszystko sprawia, iż turystyka rowerowa bardzo tutaj rozkwita.

Grzybowo zlokalizowane jest na międzynarodowej trasie, jakiej szlaki rowerowe biegną od Dźwirzyna do Gąsek, w których znajduje się wyjątkowa latarnia morska oraz kościół gotycki z piętnastego wieku. Pozostałe szlaki rowerowe wiodą ze wsi Grzybowo do Dźwirzyna blisko gęsto zarośniętego trzciną jeziora Resko - poznaj apartamenty Villa Mare. Jezioro to stanowi cudowne schronienie dla wielu oryginalnych gatunków ptactwa wodnego. Jak więc widać, Grzybowo to niezwykle ciekawe miejsce, z pewnością najkorzystniej pojechać tam na urlop, szczególnie, że łatwo znaleźć pensjonat Grzybowo.

Żeby poznać nowe dane na omawiane zagadnienie sięgnij po źródło (https://biorife.pl/kontakt.php) - one na pewno również Cię zaintrygują. Zobacz to na własną rękę.

Chociaż w sezonie może być z tym problem, tak więc bardziej korzystnie wcześniej zainteresować się, jakie są tam noclegi. Najkorzystniej szukać ich w sieci.

Tags: plaża, nocleg, Morze Bałtyckie