Z jakich powodów powinniśmy częściej jeździć rowerem?

Posted on 12/05/2020 8:02am

Polska to oczywiście nie jakieś Chiny bądź choćby Holandia - zatem w zasadzie rowery akurat wśród Polaków na nieszczęście nie odgrywają aż tak wielkiej roli. Jednak ogólnie pod względem jazdy na rowerze, szybko doganiamy trochę bardziej rowerowe narody.

wycieczka rowerowa
Author: MoBikeFed
Source: http://www.flickr.com
Trzeba tak naprawdę rozróżnić dwa typy rowerzystów - ci rowerzyści, którzy najzwyczajniej w świecie traktują własny rower jak zwykły środek transportu i te osoby wedle których rower stojaki na rower jest rewelacyjny, ale tylko do typowej rekreacji. Oczywiście owe grupy tak jakby się łączą, ale w zasadzie ciężko nie dostrzec, że istotnie właśnie takie grupy są zauważalne. W sumie nie ma większego sensu przekonywać nikogo do jeżdżenia rowerem do pracy, bo tak czy siak każdy ma własny rozum, ale trzeba wspomnieć, iż akurat w przypadku jazdy rekreacyjnej, bez chociażby cienia wątpliwości warto lobbować, to pewne. Zatem chętniej zakupujmy rowery Łomża, a później w żadnym przypadku nie sprawmy, iż własny rower producent ławek parkowych będziemy widzieli tylko raz na rok. Trzeba możliwie jak najczęściej poruszać się na rowerze, często nawet śmiałkowie wyciągają rower na zimę. To w sumie dosyć popularny proceder.

siodełko rowerowe
Author: Tom Woodward
Source: http://www.flickr.com
A więc argumenty za tym, aby regularnie, no przynajmniej dwa razy w trakcie tygodnia pojeździć na jakimś rowerze. Ruch na świeżutkim powietrzu powoduje, że wreszcie mamy okazję tak jakby odpocząć, podładować akumulatory, wiadomo - w przypadku za częstego przesiadywania w domu praktycznie można powariować. Warto również doceniać rowery pod względem estetycznym: skoro będziemy pocili się, niejako automatycznie nasza sylwetka będzie korzystniej wyglądała. Nierzadko kobiety mówią, że choć cieszą się dobrą wagą ciała, i tak kochają kolarstwo przede wszystkim z przyczyn estetycznych. W szczególności pupa to część ciała, która niejako jest ładniej wyglądająca - na skutek jazdy na rowerze. A poza tym, rower powoduje, że niejako mamy możliwość spotkać interesujących ludzi. No i zachowajmy uwagę: w końcu nierzadko rowerzyści uskarżają się na warunki na drogach. Na nieszczęście owe "zażalenia" mają pokrycie w rzeczywistości - czytaj więcej na .

Tags: polska, rower, ruch, sylwetka, holandia, akumulatory