Wybierasz się na egzotyczne wakacje? Poznaj najpopularniejsze kierunki. Przeczytajcie, gdzie warto się wybrać

Posted on 12/02/2020 7:43am

Polacy coraz to entuzjastyczniej planują wczasy poza wakacyjnym sezonem. Okazuje się też, że rośnie zainteresowanie egzotyczną turystyką.


W tym sezonie najpopularniejsze państwa to Kuba, Chiny, Dominikana a także Tajlandia - wybiera je blisko 58% wyruszających na egzotyczne wakacje.
przejażdzka rowerowa
Author: Israel_photo_gallery
Source: http://www.flickr.com


plaża w Kołobrzegu
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com


Chiny zyskały na popularności dzięki niskim cenom zorganizowanych wyjazdów. Średni koszt egzotycznej eskapady, wynoszący ok. 3700 zł od osoby - to jedna z najmniejszych cen, jeżeli idzie o kierunki egzotyczne. Państwo środka to nie tylko przystanie przeładunkowe bądź olbrzymie miasta. To również interesująca oraz barwna kultura, olśniewające dzieła ludzkich dłoni a także niewyobrażalne cuda natury. Najbardziej popularne są wyprawy objazdowe ze zwiedzaniem Pekinu oraz podziwianie Wielkiego Muru Chińskiego - największej budowli postawionej kiedykolwiek przez człeka, jeden z cudów świata a także symbol Chin. Następnym popularnym państwem jest Kuba. Jednym z głównych powodów jej wziętości jest niższa cena wypraw. Kuba jest największą wyspą Morza Karaibskiego przynależącą do archipelagu Wielkich Antyli. Poprzez cały rok panują tam wysokie temperatury. Jest tam ogrom palm kokosowych, dziewiczej przyrody, interesujących zabytków a także przecudownych wybrzeży.


Gdzie jeszcze warto jechać? Nowością w ofercie egzotycznych wycieczek jest duża liczba wyjazdów 3-4 dniowych. Najtańsze będą do Emiratów Arabskich. Wypoczynek w Tajlandii albo Kenii to wydatek przynajmniej 3600 zł od osoby. Jednak przy doborze tego typu wypoczynku okazuje się, iż opłata nie jest najważniejsza.
Decydując się na egzotyczny wyjazd Podróżnicy kierują się przede wszystkim jakością propozycji jak też jej oryginalnością. Wpisz w przeglądarkę egzotyka last minute ażeby znaleźć wakacje dla siebie w dobrej cenie.

Tags: wakacje, kultura, turyści, port, Podróżni