Wielu Polaków uwielbia góry - szlakami chodzą młodzi i starsi, a nierzadko nawet duże rodziny z małymi pociechami

Posted on 07/02/2019 7:44am

W naszym kraju posiadamy mnóstwo szlaków górskich, ponieważ całe południe naszego państwa to góry. Mamy piękne Sudety i Pieniny, ale równie mniej popularne góry przykładowo Beskidy.


Wyjazd w góry to niewiarygodnie przyjemna rzecz.
Wielofunkcyjny klucz - scyzoryk Kross FA-03
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR


Możemy wybrać się samochodem albo autobusem i chodzić po górach kilka dni od schroniska do schroniska. Pewne szklaki są dosyć oblegane i spotkamy na nich sporo ludzi, ale na większości szlaków jest pusto. Wypad w góry sprawdź buty do wspinaczki) to idealny sposób na to, by uciec z miasta i by być bliżej natury. To w górach możemy odetchnąć świeżym powietrzem oraz sprawdzić swą sprawność fizyczną. Aby być w stanie obierać naprawdę trudne szlaki i sprawdzić swe możliwości, to musimy mieć odpowiedni sprzęt.


podróże
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki


buty górskie
Author: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Source: http://www.flickr.com


Pewne trasy wydają się na początku proste, ale na przykład potem są błotniste. Inne są niezwykle strome i nietrudno można skręcić na nich kostkę. Dlatego najważniejsze na szlakach są dobre buty górskie. Muszą być wodoodporne i sięgać za kostkę. Takie obuwie powinno nas ochraniać przed urazami oraz ulewami, ale też dawać komfort w czasie wyczerpujących wędrówek. Buty górskie muszą również oddychać, gdyż najgorsze co może się nam przytrafić, to skóra stóp pozbawiona przez wiele godzin powietrza.
Grozi to wówczas pojawianiem się ran i powstawaniem bolesnych pęcherzy. Dlatego kupujmy buty nie ze sztucznej skóry. Oddychają one, ale nie przepuszczają wody. Są zatem idealne na wyjścia w każde góry i na szlaki o różnym stopniu trudności.

Tags: Rzym, czas, raj