Wczasy w Hiszpanii - co powinniśmy wiedzieć

Posted on 08/04/2019 11:24am

Podróż do Hiszpanii to tylko walory, w końcu to kapitalny klimat, wszechobecne słońce, smaczne jedzenie oraz ogólnie dobry nastrój.


Jednakże nawet podczas wakacji zdarzają nam się przypadki delikatnie powiadając frustrujące, wynikające nie z animozji, złego wychowania czy braku manier u jednych czy drugich lecz tylko oraz jedynie z różności kulturowych między Polakami a Hiszpanami jak też zasad panujących w obu państwach.


Jeśli więc wyruszacie do Hiszpanii i potrzebujecie ustrzec się niepotrzebnego napięcia w restauracji, aptecznym punkcie czy też w kolejce do autokaru, zapoznajcie się z naszym krótkim informatorem.
hiszpania
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com


ekwipunek
Author: Pavlo Boyko
Source: http://www.flickr.com


Będąc w Hiszpanii musicie wybrać się na targ zatem mercadillo bądź rastro, na tym ostatnim odnajdziecie przeważnie starocie, rzeczy używane czy po okazyjnych kosztach. Na targu posmakujecie prawdziwej hiszpańskości, posłuchacie zachęcających do zakupów sprzedawców i do tego z pewnością nie wyjdziecie z pustymi rękami bo oferta jarzyn, owoców a także owoców morza zachwyca. Na kramach z reguły obowiązuje kolejka albo "se pide a la vez" a wtenczas najodpowiedniej szukać kontaktu wzrokowego ze sprzedawczynią oraz czekać aż spyta: "¿Qué te pongo, guapa?"


Aby wejść do autokaru powinniście ustawić się w kolejkę oraz zaufajcie, lepiej jest jej przestrzegać. Do autokaru wkracza się przednimi drzwiami, a biletów na autokary miejskie nie nabywa się w kioskach lecz u kierowcy.


Trzeba mieć ze sobą niewielkie nominały bowiem kierowca może po prostu nie chcieć zbyć biletu. Autokary nie zatrzymają się na każdym jednym przystanku, z tej przyczyny powszedni fakt, wciśnięcia klawisza STOP kiedy chcecie wysiąść jest nadzwyczaj ważny. Taka właśnie jest Hiszpania.

Tags: słońce, autobus, propozycja