Wakacje na Podlasiu - sprawdź idealne miejsce na urlop!

Posted on 16/02/2020 7:38am

Sezon wakacyjny już blisko, a wielu z nas ciągle pewnie nie ma jeszcze zaprojektowanego odpoczynku. Pęd oraz codzienna krzątanina nie pozwalają na drobiazgowe przygotowywanie planów urlopowych. Podlasie pełne jest czarujących miejsc, w których nawet w ostatnim momencie odnajdziemy miejsca, jakie pozwolą zregenerować siły przed następnymi miesiącami w miejscu pracy.


przyroda na podlasiu
Wielu ludzi kojarzy Podlasie z malutkimi wioskami, które żyją własnym rytmem, w zgodzie z naturą oraz jej kalendarzem. Jest w tym nieco racji. Nie brakuje tutaj miejsc, jakie zachęcają do zatrzymania się, do relaksu, zebrania myśli a także wyciszenia. Nawet trakty turystyczne, takie jak Kraina Otwartych Okiennic lub Rezerwat Krzemianka nie przytłaczają do tej pory liczbą podróżników. To właśnie jest najpiękniejsze.

Olśniewające jak też niezatłoczone miejsca – w otoczce unikatowej przyrody lub też pozostałości historii oraz kultury. Niemal każdy, kto miał szansę wypoczywać na Podlasiu, szczególnie w sezonie letnim mógł skosztować, jak smakuje wielokulturowość. Dosłownie – smakuje. Mnogie festyny z lokalną kuchnią, agroturystyki tatarskie, bary kuchni litewsko-polskiej i inne sprawiają, że Podlasie atrakcje podlasia pachnie i smakuje doskonale. Wakacje okraszone wielokulturowymi smakami długo pozostaną w pamięci.


park
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wielbiciele przyrody, gatunków chronionych i wszyscy, którzy kochają wypoczynek pośród zieloności z pewnością zapragną zorganizować swój urlop (zobacz wyprawy do indii) na Podlasiu. Rezerwaty przyrody, parki narodowe, leśne zespoły wypoczynkowo-edukacyjne - np. noclegi Bajdarka, wszystko to jest siłą Podlasia oraz najogromniejszym pozytywem rejonu. Miejsca takie jak Silvarium, Arboretum, Krzywe czy Kładka nad Narwią to jedynie niektóre, być może mniej popularne, ale przez to spokojniejsze oazy relaksu wśród czarów przyrody. Nie warto zawężać się jedynie do okolic głośnej Puszczy Białowieskiej, choć niczego jej nie brak. Podlasie pełne jest miejsc, które dobrze jest odkrywać oraz podziwiać.

Podróże edukują. Wypoczynek na Podlasiu też może być wspaniałą lekcją wychowawczą dla naszych dzieci, a nawet nas samych. Szlak Ekumeniczny pozwala radować się pięknem przyrody, a zarazem zaznajomić się z ciekawymi legendami oraz informacjami. Zakon Kamedułów, Grabarka, Meczet w Kruszynianach bądź też Monaster jak też Muzeum Ikon w Supraślu to tylko nieliczne punkty – znaki różnorodności religijnej Podlasia

|">


Tags: relaks, kuchnia, kultura, rezerwat, Podlasie, meczet, Arboretum, Puszcza Białowieska, Klasztor