W jakie górskie rejony warto pojechać? Jakie atrakcje trzeba zobaczyć w Karkonoszach?

Posted on 17/09/2021 11:07am

Wyjazd w góry jest świetnym pomysłem tak na krótki wypad jak również na dłuższy pobyt. Zamiast w Tatry, które są bardzo oblegane przez turystów warto pojechać w Karkonosze. W takim miejscu można faktycznie poczuć się blisko natury oraz zarazem wypocząć. Jakie atrakcje czekają na nas w tym rejonie oraz gdzie dobrze będzie się zatrzymać?


hotel spa
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością dobrze będzie wynająć hotel Szklarska Poręba to doskonałe miejsce na nocleg. Miejscowość ta jest tak dogodnie położona, że możemy z tego miejsca nawet pieszo zwiedzić sporo pięknych atrakcji.

Kliknij na odnośnik do strony (https://goldwasser.pl/kurfursten/), on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zainteresował. Zobacz artykuł, posiadający ciekawe dane.

Amatorzy pieszych wędrówek na pewno znajdą dla siebie dużo niesamowitych szlaków. Już chociażby w bliskiej odległości mamy urokliwy Wodospad Kamieńczyka, który warto zobaczyć. Osoby, które przyjeżdżają w góry głównie dla oglądania niesamowitych widoków, w Karkonoskim Parku Narodowym znajdą zapierający dech w piersiach krajobraz. Można udać się na Szrenicę, gdzie widoki zrekompensują nam duży wysiłek, jaki trzeba włożyć w wdrapanie się na wysokość około 1300 metrów. Tak samo niesamowite są Kotły Śnieżne, czyli majestatyczne kotły polodowcowe, które znajdując się w okolicy po prostu musimy zobaczyć. Są one pozostałością ostatniego zlodowacenia. Po takim wysiłku przyda się hotel spa wellness, w jakim zregenerujemy swoje siły. Będąc w tamtym rejonie nie sposób nie wstąpić do Zamku Chojnik. Jest to niesamowita monumentalna budowla leżąca na szczycie góry Chojnik. Duże wrażenie robi niesamowite, 150 metrowe urwisko wchodzące do doliny o działającej na każdy umysł nazwie Piekielna Dolina. Zamek ten został zbudowany w Średniowieczu, a wiąże się z nim pewna legenda.

Zaintrygował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu treści przeczytasz również tu (https://www.coraltravel.pl/last-minute/malediwy).

Jest to historia o księżniczce Kunegundzie, która była córką właściciela zamku. O to by się z nią ożenić starało się bardzo dużo rycerzy. Natomiast ona postawiła im jeden warunek, a konkretnie obiecała, iż wyjdzie za mąż za tego kto na koniu objedzie dookoła mury zamku.


hotel z widokiem na góry
Author: Scott Jordan
Source: http://www.flickr.com
Zadanie to było właściwie niewykonalne z powodu bardzo stromego zbocza, przez to zadanie zginęło sporo śmiałków. Pewnego dnia przybył jeden, który spodobał się księżniczce i dał radę wykonać zadanie, natomiast sam rycerz stwierdził, że nie chce poślubić osoby, przez którą zginęło tak wiele odważnych osób. Księżniczka nie mogła znieść takiego upokorzenia więc rzuciła się z urwiska. Jeden z rycerzy, który był ofiarą nieudanej próby okrążenia zamku, odwiedza to miejsce jako duch pojawiająca się jako jeździec na koniu. Warto osobiście sprawdzić tą legendę.

Tags: weekend, miejsce, atrakcje, szrenica