Użycie busoli oraz manierki w rozmaitych sytuacjach

Posted on 05/01/2020 7:22am

Busola magnetyczna to popularne urządzenie magnetyczne, które wykorzystuje się do wyznaczania magnetycznego bieguna. Busola wyposażona jest w igłę magnetyczną, podobnie jak na przykład kompas.Mnóstwo osób myli busolę z kompasem, jednakże są to dwa różnorodne urządzenia. Busola jest bardziej powiększona aniżeli kompas, dlatego jest również znacznie wygodniejsza w użyciu. Busola ma także urządzenia celownicze, takie jak muszka i szczerbinka, dodatkowo posiada także lusterko oraz linijkę. Busola bezsprzecznie będzie niesłychanie praktyczna dla osób, które nieraz podróżują czy lubią przeróżnego typu wyprawy czy też biwaki.

wyprawa górska
Author: Scrubhiker (USCdyer)
Source: http://www.flickr.com
Pożądane byłoby wówczas posiadać przy sobie kompas czy właśnie busolę. Mimo tego, że są to inne urządzenia, to zasada działania jest taka sama. Busolę zdołamy odnaleźć w wielu sklepach online, jakie oferują sprzęt i akcesoria survivalowe. Do wyboru posiadamy różnorodne typy i rodzaje busoli, w związku z tym przed zakupem pożądane byłoby zapoznać się z kilkoma z nich. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż kupimy busolę, jaka na pewno będzie nam odpowiadać i okaże się przydatna w terenie.

Równie przydatna zdoła okazać się manierka (przykładowa manierka). Manierki używano już w dawnych czasach, dawniej były one stałym wyposażeniem myśliwych, żołnierzy albo pasterzy. Manierki to niewielkie naczynia, w większości wypadków mieszczące 2 litry płynów, jakie wykonane są z twardego materiału. Manierki mogą posiadać rozmaite kształty - okrągłe, kwadratowe oraz inne. Różnorodność manierek jest nadzwyczaj duża. Zaletą manierki niewątpliwie jest to, że cechuje się ona wyjątkową, niesłychanie dobrą trwałością i wytrzymałością. Oryginalne manierki z minionych czasów możemy aktualnie zobaczyć w muzeach, jeśli jednak sami chcielibyśmy zaopatrzyć się w taką manierkę, zobaczmy który wybór proponują sklepy internetowe.Sklepy internetowe z akcesoriami turystycznymi i survivalowymi często w swojej ofercie zdołają posiadać manierki.

Intrygują Cię prezentowane tutaj tematy? Jeśli tak, to kliknij dodatkowo ten link - znajdziesz tu ważne informacje (http://www.skalnik.pl/blog/termosy-obiadowe-sposob-na-cieply-posilek/), które też Cię zainteresują.

Jeśli w wielu przypadkach podróżujemy czy jesteśmy miłośnikami wypraw survivalowych, to zamiast manierki zdołamy zaopatrzyć się również w bukłaki na wodę czy też piersiówki. Manierki są z nimi częstokroć mylone, chociaż są to całkiem inne rzeczy. Oczywiście do wyboru posiadamy też nowocześniejsze butelki oraz bidony na wodę, również takie, które mają oczyszczający filtr. To sprawia, iż możemy czerpać wodę nawet z jeziora lub kałuży, bowiem żadne bakterie oraz wirusy nie przedostaną się przez taki filtr.

Tags: urządzenie, wyprawy, manierki