Ustronie Morskie - uzdrowisko na wymarzone wakacje

Posted on 05/01/2023 7:30am

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest niezwykle malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który stromo mknie ku piaszczystej i rozległej plaży. Kiedyś niepozorna osada rybacka aktualnie jest kurortem, do którego żeby spędzić wczasy nad morzem przybywa kilka tysięcy turystów.

Wakacje nad morzem
Author: Fons Heijnsbroek
Source: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest raczej kameralna – niewielkie domki prześlicznie komponują się tutaj z okoliczną naturą. Podczas spacerów po Ustroniu Morskim warto zaglądnąć do tutejszego kościoła, zbudowanego w stylu neogotyckim w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia zrobionego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i znakomicie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim nadal uchowało się mnóstwo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów jest pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to także ośrodek uzdrowiskowy – jest tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niewiarygodnie urokliwa – perfekcyjnie współgrają tutaj ze sobą błękit morza Bałtyckiego, rozległy pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Jest ona zaliczana do jednych z najczystszych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym plusem jest też tutejszy klimat. Ocenia się, iż panujące tu średnie nasłonecznienie należy do największych w naszym kraju. Ponadto w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący uzdrawiający wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do 200 - 300 metrów od brzegu morza, a największe jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, zwłaszcza jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego pozytywnego mikroklimatu można korzystać przez cały rok. Ogromną atrakcją tego odcinka wybrzeża jest także molo spacerowe, które wcina się w morze na długość 100 m.. Znajduje się tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować różnobarwne kutry powracające z porannych połowów i nabyć świeżą rybę prosto z ich pokładu.

W trakcie odpoczynku w Ustroniu Morskim trzeba odwiedzić największe atrakcje najbliższej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na mniej więcej 600 lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko położonych miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto również wybrać się do pobliskiego Malechowa, gdzie mieści się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy teren, gdzie można całkowicie korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej informacji .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy - E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Nadzwyczaj atrakcyjny jest również szlak zielony o długości dwudziestu trzech kilometrów wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla wielbicieli dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – "Bolesława" (800 lat) i "Warcisława" (640 lat).***Kompletną propozycję na wakacje dwa tysiące czternaście w Ustroniu Morskim można znaleźć w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na poniższe linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki Ustronie Morskie- kwatery Ustronie Morskie- wakacje parkingi lotnisko chopina 2014

Tags: morze, wakacje, noclegi, plaże, Przystań, atrakcje, Ustronie Morskie