Przepiękne miejsca w Polsce? Z naszym poradnikiem dowiesz się, gdzie dobrze pojechać

Posted on 06/02/2021 7:56am

Nie ma to jak w domu, lecz z pewnością nieraz masz ochotę gdzieś pojechać, coś nowego przeżyć. Oczywiście w szczególności pożądane są kierunki zagraniczne, na przykład Kopenhaga, jeśli przepadamy za zwiedzaniem lub słoneczna wyspa, gdy chcemy cieszyć się słońcem i wakacyjnymi rozrywkami.
Niestety nie zawsze zaoszczędziliśmy odpowiednią sumę, aby pozwolić sobie na zagraniczny wyjazd (czytaj więcej). Ale tak naprawdę nie tylko daleki wyjazd daje możliwość odpocząć i nacieszyć oczy znanymi zabytkami. Polska to kraj coraz częściej wybierany przez turystów z zagranicy, dlaczego zatem nie zacząć zwiedzać urzekających, polskich miast? W szczególności wart uwagi jest Kraków. Z jakich powodów?

Kraków jest miastem pełnym życia, w jakim przyjemnie możemy spędzić i dwa dni, jak też cały tydzień. Ma niezrównanie bogatą historię, toteż nie zabraknie w nim atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia, a rozpocząć można od Rynku Głównego. To prawdziwe centrum kultury oraz miejsce, w jakim spotykają się mieszkańcy Krakowa oraz turyści przyjeżdżający do prezentowanego miasta.

Jeśli zabsorbował Cię ten materiał, bez ociągania zobacz dodatkowe uwagi z serwisu (https://timebutik.pl/zegarki-damskie-skagen-c-1_62.html) takiej kwestii - one również będą dla Ciebie interesujące.

Należy choćby na chwilę się zatrzymać i nacieszyć się klimatem Krakowa, a także zajrzeć do Kościoła Mariackiego, który jest jego bezsprzecznym symbolem. Na niebagatelną uwagę zasługuje ołtarz wykreowany przez Wita Stwosza.
Kraków


W Krakowie nie można pominąć Zamku Królewskiego i Wzgórza Wawelskiego, jak również znanej każdemu Smoczej Jamy. Rzeźba smoka to ulubiona atrakcja turystów, z którą każdy robi sobie zdjęcie, bez względu na wiek. Jednego dnia wszystkiego nie zwiedzimy, dlatego przemyślmy, co chcemy zobaczyć, by zdążyć poza tym pójść na Kazimierz, będący centrum kultury chrześcijańskiej i żydowskiej.
Kraków
Author: http://www.sxc.hu/
Source: http://www.sxc.hu/
Jakim sposobem dojechać do Krakowa? W zależności od tego, jaka część Polski jest naszym domem, wybierzmy własny samochód, autobus, kolej, a nawet samolot, nade wszystko kiedy żyjemy nad morzem i jazda byłaby niezaprzeczalnie mozolna (zerknij na stronę). Przeloty samolotem wcale nie będą nas słono kosztować, jeżeli jedynie wcześniej rozejrzymy się za atrakcyjnymi propozycjami. Kiedy mieszkamy bliżej, nawet jazda busem nie powinna być powodem dużego dyskomfortu. Spakujmy wymagane bagaże oraz ruszajmy w trasę, albowiem nic nie zapewnia takiej radości, jak podróżowanie.

Tags: zabytki, turyści, podróżowanie