Podaruj sobie fantastyczne wakacje w polskich górach.
Kierunek Zakopane: tam musisz być!

Posted on 13/07/2019 7:16am

Jeśli myślisz o fantastycznym urlopie, obowiązkowo wybierz się do Zakopanego.Z jakiego powodu? Dowiedz się sam!

Polana Strążyska
Author: Lukas Plewnia
Source: http://www.flickr.com
Zakopane – raj dla turystówZakopane to miasto położone w centralnej części powiatu tatrzańskiego. Sąsiaduje z Kościeliskiem, Poroninem i z Bukowiną Tatrzańską. To, co powoduje, że Zakopane jest fantastycznym miejscem na urlop, to bliskość gór. To wyjątkowe miasto od południa otulają Tatry, natomiast od północy ogranicza je wzgórze Gubałówki. Musisz wiedzieć, iż Zakopane jest najwyżej położonym miastem Polski!Zakopane i na lato, i na zimęZe względu na swoje usytuowanie Zakopane jest wyśmienitym miejscem na spędzanie wolnego czasu, zarówno w lecie, jak i w zimie. W lecie zauroczysz się w niezwykłych pasmach zieleni, które rozpościerają się wokół miasta. Jeśli lubisz długie wędrówki po górach, Zakopane będzie Twoim wymarzonym miejscem na urlop. A co jeśli nie lubisz górskich wypraw? Nic straconego! Zakopane, to idealne miejsce na wycieczki po mieście. Podstawową destynacją spacerowiczów są Krupówki a także najstarsza ulica Kościeliska. Urokliwe są również: cmentarz na Pęksowym Brzyzku, zabytkowa Willa Koliba czy kaplica na Jaszczurówce. Zakopane nie rozczaruje Cię również w zimie. To miasto, jest jednym z większych ośrodków narciarskich w Polsce. Czy wiesz, że Zakopane gości co roku około 3 miliony turystów! To nieprawdopodobne. W sumie nie ma się czemu dziwić. Jeśli wybierasz się na zimowe szaleństwo do zimowej stolicy Polski, znajdziesz tutaj liczne stoki, przeznaczone dla tych wytrawnych, jak i początkujących narciarzy. Ale odkryjesz tu wyciągi, wypożyczalnie i serwis sprzętu. Jeśli planujesz udoskonalić swe umiejętności narciarskie Zakopane to znakomite miejsce na realizację swych zamierzeń. Dlaczego? Gdyż znajdziesz tu mnóstwo szkół narciarskich. Na naukę jazdy istnieje kilka patentów. Możesz wynająć instruktora na jazdę indywidualną. Możesz również uczestniczyć w zajęciach grupowych. Wszystko jest uzależnione od Twoich wymagań. Ale Zakopane to nie tylko sport, to także wyśmienita kuchnia oraz klimatyczne knajpki i restauracje. Nocleg w ZakopanemJeżeli wybieramy się do Zakopanego, trzeba uprzednio znaleźć dobre miejsce na nocleg.Na odszukanie noclegu mamy kilka sposobów.

Zainteresowały Cię omawiane informacje? Kliknij na nowy materiał a z pewnością dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Możemy na przykład wspomóc się Internetem wpisując apartamenty w Zakopanem (gdy chcemy mieszkać w sercu miasta). Jeżeli marzy nam się bardziej ustronne miejsce możemy zatrzymać się w Kościelisku. Wtedy także możemy skorzystać z pomocy Internetu, wpisując, zgodnie z naszymi oczekiwaniami adres strony: . W jednej sekundzie zobaczysz, jak wielki masz wybór w tym obszarze. Ogólnie, jeżeli lubimy wygodne i komfortowe apartamenty Zakopane jest miejscem, w którym znajdziesz swoją wymarzoną bazę noclegową. Warto jest wypróbować kilka miejsc i wybrać, to najlepsze.

Zakopane sprezentuje Ci najlepsze wakacje!

Tags: góry, apartamenty, Zakopane