Najciekawsze atrakcje, które mogą zobaczyć we Wrocławiu odwiedzający go turyści

Posted on 26/01/2023 7:07am

Jedną z najwcześniej założonych, a jednocześnie najliczniejszych miejscowości w naszym kraju jest Wrocław. Obecnie zajmuje on powierzchnię prawie trzystu kilometrów, co będzie dawać miejsce w pierwszej piątce największych miast w Polsce.

Wrocław nocą
Author: Kuruman
Source: http://www.flickr.com
Analogicznie jest z liczbą mieszkańców, na stałe mieszka we Wrocławiu ponad 600 tysięcy, żeby podczas roku akademickiego wzrosnąć o następne sto pięćdziesiąt tysięcy, bo taka mniej więcej jest ilość studentów stacjonarnych i zamiejscowych. Wrocław od dawna jest uznawany za stolicę Śląska, co dokumentuje administracyjny podział. Przez wiele lat Wrocław był stolicą województwa wrocławskiego, które po okresie reform zmieniło się na dolnośląskie, pełni także niezwykle ważną rolę gospodarczą w tamtym rejonie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy przyciąga inwestorów z całego świata. Zobacz również: (Meleksy we Wrocławiu) Jednak najbardziej chyba Wrocław jest znany z wspaniałych atrakcji turystycznych. W każdym roku Wrocław jest odwiedzany przez parę milionów turystów, a jego niektóre zabytki są cenione na całym świecie, co przyciąga ogromną liczbę odwiedzających z wielu krajów.

Bez wątpienia jednym z najchętniej oglądanych atrakcji jest wrocławski rynek. Stoją na nim zabytkowe kamienice, pamiętające czasy sprzed kilku wieków a także wspaniały Ratusz, który jest symbolem tego miasta, w okolicach rynku praktycznie bez przerwy jest pełno wrocławian oraz turystów. Duże znaczenie dla wrocławskiej turystyki ma Odra, w mieście tym bardzo dobrze umiano wykorzystać jej zalety.Z tego też powodu liczne wycieczki po Wrocławiu organizowane są w dużej części na tramwajach wodnych i statkach, popularne są również podróże zabytkowymi tramwajami i autobusami. Jednak chyba najwięcej gości przybywa do tego miasta żeby zobaczyć największy w Polsce ogród zoologiczny. Słynie on przede wszystkim z ogromnej liczby zwierząt, jakie można w nim zobaczyć, a także z otwartego niedawno oceanarium. W niezwykłej scenerii oglądać można wspaniały podwodny świat, już w pierwszym roku liczba chętnych na obejrzenie tego była tak duża, że zupełnie zaskoczyła właścicieli tego ogrodu.

Tags: miasto, rynek, turyści, ratusz, atrakcje