Miej na uwadze, iż zawsze przepisy są po Twojej stronie, także jak jesteś w podróży. Czy wiesz czym są prawa pasażera?

Posted on 13/05/2021 9:09am

Jak niezwykle ważne są prawa pasażera może się przekonać każdy z nas. Wiadomo że lepiej nie mieć okazji do konieczności posługiwania się nimi, zwłaszcza jeśli cenimy sobie komfort podróżowania. Co jeśli faktycznie będzie musieli skorzystać ze swoich praw? Co jednak jeśli skorzystanie z naszych praw okaże się niezbędneNa czym polegają prawa pasażera.
wylatujący samolot
Author: William D Lukito
Source: http://www.flickr.com
Prawa pasażera to usankcjonowane prawnie możliwości, które przysługują pasażerom komunikacji zbiorowejNie jest ważny typ tej komunikacji, w grę mogą wejść samochody,pociągi i samoloty. Ważnym czynnikiem jest określenie czy nasza podróż ma związek z terytorium państwa po którym się przemieszczamyZa główny cel tych praw uważa si ochronę najważniejszych, ale i podstawowych praw pasażerów w sytuacji niedogodności, jakie mogą się pojawić i zakłócić plan podróżyWśród nich najważniejsze to prawo do zmiany planu podróży prawo przerwania jej, prawo do opieki.

pasażerowie samolotu
Author: Cha già José
Source: http://www.flickr.com
Obecnie gdy często latamy samolotami warto poznać jakie prawa przysługują nam na pokładzie (prawa pasażera - więcej informacji).

Gdy będziesz poszukiwać dodatkowych informacji na temat poruszany w powyższym tekście, to wejdź tu kanada wycieczka objazdowa - na pewno te materiały także Cię zaintrygują!

Warto wiedzieć, iż w zależności od okoliczności, gdy nasz lot zostanie odwołany lub opóźniony, gdy nie wpuszczono nas na pokład lub zamieniono nam klasę na niższą, w każdym z tych przypadków mamy pełne prawa do należnej nam rekompensatyNajczęściej minimalne prawa odnoszą się do pasażerów, którzy podróżują po Unii Europejskiej, a także pasażerów odlatujących z lotniska na terenie UniiNajczęściej zdarza się odwołanie lotu. W takiej sytuacji przewoźnik musi wręczyć każdemu z pasażerów pisemną informację o przepisach odnoszących się do podstawowych praw, w tym oczywiście prawo do opieki o odszkodowania. Polega ono na zapewnieniu przez przewoźnika wyżywienia, napojów, dwóch rozmów telefonicznych, a także maili, noclegu w hotelu i transportu z hotelu na lotniskoPomoc taka jest świadczona w zależności od czasu oczekiwania na opóźniony lot, ale prawo do noclegu przysługuje jedynie, gdy istnieje faktyczna konieczność oczekiwania na lot przez minimum jedną noc

Tags: lotnisko, komunikacja, odszkodowania, opóźniony lot