Kilka przydatnych informacji dla ludzi, którzy wybierają się na wycieczkę w góry.

Posted on 02/03/2023 7:24am

góry są przepiękne, lecz jednocześnie groźne i nieprzewidywalne. Nawet do jednodniowej wycieczki trzeba się odpowiednio przygotować, a tym bardziej jak planuje się jakieś większe wyprawy.


czas
krajobraz - wakacje
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com


Przede wszystkim trzeba pomyśleć o odpowiednich butach, powinny być one wygodne, a równocześnie solidne i najlepiej z membraną. Bardzo dobrze będzie się tu sprawdzać wysokie obuwie trekkingowe, cholewka będzie zabezpieczała przed uszkodzeniami kostki, a dzięki solidnej podeszwie wygodnie się będzie chodziło po kamieniach. Niestety w dalszym ciągu spotkać można osoby udające się na górskie szlaki w sandałach albo trampkach, takiej nieodpowiedzialności trzeba się wystrzegać. Oprócz butów warto zwrócić uwagę na resztę odzieży, która również ma spore znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu chodzenia.


Koniecznym Wyposażeniem na wyjście w góry powinien być ciepły polar i nieprzemakalna kurtka. Pogoda w górach jest nieprzewidywalna i należy być zabezpieczonym na różne przypadki. Podczas chodzenia warto zadbać o to, aby się bardzo nie pocić, dlatego też ważnym elementem wyposażenia będzie dobra bielizna termoaktywna.wietnam - zobacz i porównaj -Doskonale sprawdzą się w tej roli na przykład koszulki icebreaker, wykonane są one ze specjalnego materiału gwarantującego wysoki komfort noszenia. Całe niezbędne wyposażenie będzie trzeba gdzieś schować, więc przyda się także jakiś pojemny, praktyczny plecak.


Jeżeli wyjście miałoby być na kilka dni, to warto pomyśleć o dobrym namiocie, jeżeli ktoś zamierza taki ze sobą zabierać, to warto zadbać, żeby był odporny na deszcz, a jednocześnie jego stelaż do namiotu był jak najlżejszy.

Tags: góry, wyprawy, Wyposażenie, szlaki