Kiedy pojechać w polskie góry?

Posted on 12/03/2018 1:49pm

Góry to przede wszystkim wspaniałe pejzaże, czyste powietrze, wspaniała przyroda i dzikie zwierzęta.


Te atrakcje zagwarantowane mamy o każdej porze roku. Lecz kiedy najlepiej wybrać się w góry tak by w pełni skorzystać z ich uroków zależy od osobistych priorytetów każdego turysty.
Kawalerka
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Wybierając porę roku na górską eskapadę należy najpierw zastanowić się czy preferujemy długie piesze wędrówki a także zdobywanie gigantycznych szczytów, czy też może jazdę na nartach, bądź desce snowboardowej. Jeżeli jesteśmy wielbicielami zimowego szaleństwa to naturalnie wybierzemy zimową porę. Jeżeli natomiast wolimy długie wędrówki oraz dalekie szlaki górskie to lepiej wybrać się latem, zimą bowiem poniektóre szlaki ze względów bezpieczeństwa zostają zamknięte. Należy też zastanowić się czy preferujemy spokój oraz czy nie przeszkadza nam tłok. Jeśli wolimy w spokoju przemierzać szlaki górskie nie powinniśmy jechać w góry w miesiącach wakacyjnych, a więc w lipcu jak też sierpniu, dlatego że wtedy na szlakach panuje najogromniejszy ścisk. W letnim sezonie przed wejściem na poniektóre szczyty powinniśmy nawet oczekiwać w sporych kolejkach, dlatego osoby, które nie lubią tłoku muszą wybierać się w góry na wiosnę, albo jesienią. Wtedy na trasach jest dużo mniej podróżników i można w ciszy dumać nad pięknem natury.


Z kolei wielbiciele sportów zimowych, jacy nie lubią tłumów muszą unikać okresu ferii zimowych bo wtedy szlaki zjazdowe pełne są jeżdżącej i uczącej się jeździć młodzi, zaś do kolejki na szczyt musimy swoje odstać.
Wielu tułaczów przybywa w góry ażeby spędzić Wielkanoc w górach a także w trakcie tak zwanych długich weekendów, noclegowe miejsca na te dni nie dość, że są dużo droższe to do tego miejsce zarezerwować trzeba nawet na kilka miesięcy wcześniej. Jeżeli natomiast idzie o same walory gór to te zachwycają o każdym czasie.

Tags: zwierzęta, młodzież, szlak, okres, natury