Kiedy najfajniej jeździć do Indii?

Posted on 27/02/2019 9:00pm

Indie są dużym krajem rozpościerającym się od 8 do 33 równoleżnika o ogromnej wielorakości uformowania terenu, od dużych płaszczyzn, kotlin rzecznych, aż do łańcuchów górzystych Himalajów.
Nie trudno zatem przewidzieć, że pod względem klimatycznym wszystko będzie w tym kraju realne. Znajdują się w Indiach rejony z właściwie całoroczną śnieżną pokrywą aż do tropikalnych rejonów przybrzeżnych dlatego wspaniałe są Indie wycieczki (Relaksmisja). Poniektóre obszary są nieomal pustynne a także słabo zaludnione, inne natomiast intensywnie użytkowane rolniczo, m.in. przez uprawę ryżu. Wielka część Indii podlega intensywnym wpływom Azjatyckiego monsunu. Ów monsun dmie nie za każdym razem z jednego kierunku, częstokroć zmienia swój prąd w zależności od pory roku. Poczynając od czerwca do października nieomal całe Indie są pod wpływem monsunu nadciągającego przez kraj z południowego zachodu. W górskich regionach może wywoływać intensywne opady. Na pewno najchłodniej a także najsuszej jest w całym państwie od grudnia do lutego. Dmą wtenczas tylko lekkie bryzy z północy. Przynoszą malutko deszczu a także nierzadko bezchmurne niebo. Na południu kraju jest najczęściej deszczowo od maja do czerwca. Teoretycznie monsun jest w stanie także ucichnąć. To odbija się niezwykle silnie na indyjskim klimacie, sprawia człekom gigantyczne kłopoty oraz zagraża zbiorom. Jeśli idzie o Indie pogoda może więc być trudna do przewidzenia (najlepsza pora na Indie).


budowanictwo
Author: Jeffrey Zeldman
Source: http://www.flickr.com


Najlepszy okres na urlopowy wypoczynek w Indiach, to miesiące od października do połowy marca, a w szczególności listopad i grudzień. W okresie lata właściwie na całym terenie Indii panują upały, które mogą zmącić radość pobytu w tym pięknym państwie.
Jeżeli idzie o Indie wycieczki, wszelki region Indii przyciąga turystów z różnych względów. Jednych interesuje duchowa oraz materialna strona owej starej kultury, drugich ciepłe morze i piaszczyste wybrzeża, a jeszcze innych wysokogórskie wycieczki.

Tags: morze, Azja, turystów, raj