Jeśli potrzeba nam samochodu zastępczego w Rzeszowie wiele wypożyczalni aut oferuje nam usługi

Posted on 03/09/2023 9:14am

Auto jest dla wielu ludzi niezbędnym środkiem lokomocji. W przypadku, gdy po kolizji nasze auto zostaje na pewien czas unieruchomione, posiadamy szansę skorzystać z samochodu tymczasowego.


białe auto
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Auto zastępcze Rzeszów jest zapewnione, gdy staramy się o nie z tytułu OC sprawcy karambolu (więcej informacji). Tymczasowe auto, bądź zwrot kosztów za transport jest nam zapewniony na podstawie kodeksu cywilnego, na podstawie którego ubezpieczyciel jest zobligowany do zapłacenia normalnych następstw strat. Zarówno w wypadku uzyskania samochodu przejściowego z tytułu OC lub AC pojazd ten nie przysługuje nam w nieskończoność.

Zwykle TU zapewnia nam samochód na tyle dni ile potrzebujemy na naprawę, lub zakupienie nowego auta jeżeli tamten został doszczętnie uszkodzony. Jeżeli przesuwamy za długo i zaniedbujemy tą sprawę, po wyznaczonym w umowie okresie wóz pozostanie nam zabrany.

Przed wypożyczeniem pojazdu tymczasowego powinno się złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy stosowne oświadczenie, że zamierzamy skorzystać właśnie z owego rozwiązania. Aby nie ustalono, że zamiar najmu auta zastępczego jest bezpodstawna, należy zaznaczyć, że pojazd jest nam niezbędny, ponieważ służy nam np. do dojazdu do pracy, czy dowożeniu dzieci do szkoły.

Zaintrygował Cię ten wątek? Jeśli tak, to fantastycznie - dalsze wątki (http://epack.com.pl/brazowe-worki-na-smieci-bioodpady/) znajdziesz w kolejnym niebywale interesującym tekście.Umowa ubezpieczeniowa autocasco jest świadomą umową cywilną i jej okoliczności określają strony ją zawierające. Jeśli w umowie przewidziany został taki zapis, przysługuje nam darmowy najem samochodu tymczasowego. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie oferuje pojazdy tymczasowe różnej klasy.
Trzeba również podkreślić, że jeżeli z winy ubezpieczyciela nie otrzymamy należnego auta, który należy nam się z ubezpieczenia autocasco, możemy pożyczyć samochód na własny koszt i ubiegać się o zwrot wydatków.


pomoc drogowa
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Możemy po zgłoszeniu szkody ubezpieczycielowi udać się do wypożyczalni, gdzie przekażemy wyłącznie numer szkody i numer polisy sprawcy kolizji. Wtenczas wypożyczalnia dokona wszystkich formalności i w naszym imieniu rozliczy się z jednostką ubezpieczeniową. Należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby koszt wynajmu odpowiadała średnim wartościom w rejonie, gdyż ubezpieczyciel może odmówić całkowitej refundacji wynajmu auta.

Tags: samochód, samochody, ubezpieczenia, OC, pojazd, AC