Jakie mapy możemy aktualnie zakupić lub zwyczajnie mieć pod ręką?

Posted on 24/11/2018 9:15pm

Obecnie mamy szczęście mieć możliwość podróżować prawie po całym globie. Jest to tylko kwestia czasu i dostępnej na taki cel gotówki. Nim jednak wybierzemy Wyspy Karaibskie czy też Teneryfę, musimy prawidłowo obmyślić cały wyjazd.


mapa
Author: Mekanoide
Source: http://www.flickr.com


Przecież tak postępują nie tylko turyści, lecz także zawodowi podróżnicy.


Nim zatem spakujemy swoje plecaki, musimy zakupić tak konieczny element oprzyrządowania jak dobra mapa. Fakt, to prawda, że aktualnie można by zakupić urządzenie GPS bądź zwyczajnie korzystać z nawigacji zapisanej do telefonu komórkowego, ale nic nigdy nie zastąpi wyniku pracy kartografa. Przecież w urządzeniu GPS w każdym wypadku może się wyczerpać bateria albo możemy być w obszarze, gdzie nie ma dostępu do sieci komórkowej. Powodów braku możliwości wykorzystania nawigacji GPS są setki.

Chcesz zaznajomić się z kolejnymi ciekawymi postami na zbliżony temat? Nie ma problemu. Najedź na łącze (https://jedznamecz.pl/ligue-1-paris-saint-germain-montpellier-hsc-juz-555-zl-przelotbilet-mecznocleg/) i czytaj tak długo, jak zechcesz.

/J]

opony do BMW
Author: Marko Backovic
Source: http://www.flickr.com
busy
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com


Pamiętaj także, że istnieją przeróżne typy map. Istnieje więc mapa geologiczna, meteorologiczna czy też gospodarcza. Wydzieloną grupę przedstawiają również mapy historyczne, które pokazują np. zjawiska o charakterze ekonomicznym i politycznym w różnorodnych okresach historycznych. Zazwyczaj są to mapy ogólne, zebrane w atlasach historycznych lub mapy naścienne. Jeszcze odmienna mapa może zostać stworzona przez osoby, które w krótkim okresie planują zawrzeć ślub. Innymi słowami to może być mapka dojazdu do kościoła lub do knajpy, w której odbędzie się wesele.


Wszystko zatem zależy od zadania danej mapy, jednak obecnie nie ma najmniejszego problemu z dostępem nawet do mapy Księżyca, ponieważ tego typu gałąź nauki jak kartografia jest obecnie niezwykle rozbudowana.

Tags: mapa, klimat, zakup, plecak, IT