Jaki namiot zakupić?

Posted on 08/10/2023 7:30am

Stając przed wyborem namiotu łatwo pogubić się w masie propozycji i reklam przeróżnych producentów.


Na pierwszy rzut oka, poza ceną, namioty nie różnią się wiele między sobą.


kaplice
Author: Integer S.A.
Source: Integer S.A.


Na co zwracać uwagę w trakcie zakupu? Jaki namiot zakupić? Wszystko zależy od naszych potrzeb – w jaki teren się wybieramy, w jak dużo osób podróżujemy, czy namiot mamy zamiar nosić w plecaku czy może przewozić samochodem, jaka będzie przewidywana aura oraz pora roku, czy posiadamy limit bagażu w aeroplanie. Dlatego tak trudno określić jeden uniwersalny namiot, który można by w ciemno polecić każdemu turyście. Kojarzycie oznakowanie pola namiotowego na planach oraz znakach drogowych? Charakterystyczny trójkątny układ nie wziął się znikąd. Paręnaście lat temu standardem namiotu była właśnie trójkątna konstrukcja, gdzie pomiędzy tyczkami rozstawiano poziomą belkę oraz narzucano na nią płachtę.

Zainteresowały Cię opisane tu tematy? Jeżeli tak, to dowiedz się tutaj (http://www.hotelpanorama.pl/przyjecia/komunie) więcej wiadomości o tej tematyce. Drogę wskaże Ci poniższy link.

Takowa konstrukcja, choć prosta a także prędka w rozkładaniu, nie gwarantowała ani wytrzymałości na silne podmuchy wiatru, ani należytej wentylacji. Oprócz tego Stelaż znajdował się w samym środku wejścia do namiotu. Z biegiem lat wytwórcy wprowadzili dwa nowe typy konstrukcji, jakie odnajdziemy współcześnie w ofertach sklepowych.


namioty coleman
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Wrocław, panorama
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Namioty tunelowe są to w większości wypadków namioty ekskluzywne. Zapewniają ogromną ilość powierzchni w sypialni i w przedsionkach. Spore znaczenie ma także równa wielkość namiotu na całej rozciągłości alkowy, przez co namioty Coleman są wygodne. Dla tej samej wysokości namiotu, opcja tunelowa będzie mieć większą objętość aniżeli namiot igloo.


Igloo namioty, jak sama nazwa podkreśla, układem przypominają igloo bądź piramidę. Porównania te nie są bezpodstawne – półkolista budowa gwarantuje maksymalną trwałość oraz świetnie zachowuje się na wietrze.

Tags: plan, oferta, standard