Jak właściwie przyszykować się na wycieczkę do krajów egzotycznych, na przykład do Republiki Południowej Afryki?

Posted on 29/07/2020 7:25am

Decydując się na wyjazd do egzotycznych krajów mnóstwo ludzi zastanawia się, czy jest potrzebna wiza. Aby wyjechać do RPA nie ma potrzeby posiadania wizy. Obywatele polscy mający ważny paszport mogą wybrać się do RPA na 30 dni bez posiadania wizy. Ale osoby wyjeżdżające na dłuższy od podanego wyżej pobyt, na przykład w celu wykonywania pracy koniecznie muszą mieć wyrobioną wizę.

palma
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Tak więc wycieczka do RPA jest możliwa bez dokumentów wyrabianych w każdej placówce dyplomatyczno-konsularnej RPA poza granicami kraju. Wystarczy mieć ważny paszport i wykupiony bilet powrotny. Oczywiście warto przeszukać oferty takich wycieczek w internecie. Żeby otrzymać długą listę przeróżnych ofert należy wpisać w wyszukiwarce frazę: "wakacje Emiraty Arabskie".

Powinno się również wybrać do pobliskiego biura podróży, żeby zorientować się w cenach tego typu wyjazdów. Na miejscu bądź w internecie dobrze jest się zapoznać z dalszymi wymogami (oferta na wakacje Emiraty Arabskie). Osoby wybierające się nawakacje Emiraty Arabskieastanawiają się, czy są konieczne jakieś szczepienia. Otóż nie ma takiego wymogu. Obywatele polscy wybierający się do Emiratów Arabskich nie muszą się szczepić. Ale muszą pamiętać, że największym zagrożeniem jest wirus HIV oraz gruźlica. Czasem zdarzają się przypadki malarii na północnym wschodzie kraju i zdecydowanie rzadziej zachorowania na cholerę. Trzeba pamiętać, że za wizyty w gabinetach lekarskich w RPA średnio płaci się 250 ZAR zaś leczenie w szpitalu kosztuje dziennie od 1000-2000 ZAR. W kraju tym nawet niewielkie zabiegi diagnostyczne bądź chirurgiczne z miejscowym znieczuleniem są dosyć drogie. Wycieczka do RPA wiąże się z mnóstwem zagrożeń, dlatego warto kupić specjalne ubezpieczenie turystyczne, które będzie zawierało mnóstwo ważnych klauzul. Musi ono obejmować ubezpieczenie kosztów leczenia, assistance, OC, ubezpieczenie bagażu.Zatem planując urlop w afrykańskim kraju warto poszukać ofert w sieci. Fraza: "wakacje Emiraty Arabskie", wyświetli olbrzymią listę przeróżnych ofert. Nie warto wybierać najtańszych propozycji, ponieważ mogą one nieprzyjemnie zaskoczyć. Wyjazd do RPA nie wymaga wyrobienia wizy ani specjalnych szczepień, ale istotne jest specjalne ubezpieczenie turystyczne, które chroni przed różnymi wydarzeniami.

Tags: Szczepienia, Biura podróży, ubezpieczenie turystyczne