Hiszpania - atrakcje

Posted on 03/03/2021 8:18am

Malownicze wybrzeże i doskonała pogoda wabią do Hiszpanii urlopowiczów . Lecz nie wyłącznie kurorty Andaluzji oraz Katalonii czynią kraj ten bardzo atrakcyjnym. Hiszpania ma mnóstwo interesujących miejsc i zabytków architektonicznych, szczególnie świątyń i starówek.


Hiszpania, kapliczka
Author: Jose A.
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej znaną ulicą w Barcelonie jest La Rambla. Jest to długa aleja prowadząca w cieniu drzew wzdłuż której stoi sporo postaci - mimów, bardzo atrakcyjne przebranych. Na końcu owej bardzo ruchliwej ulicy stoi pomnik Kolumba. Warto na kolumnę Kolumna wjechać windą, ponieważ roztacza się z niej cudny krajobraz na Barcelonę.

Jeśli natomiast idzie o kościoły w Hiszpanii, najbardziej ciekawym zabytkiem jest z cała pewnością Temple Expiatori de la Sagrada Familia. Jest on najbardziej fascynującym spośród kościołów na kontynencie europejskim. Jego konstrukcję Antonio Gaudi zaczął w 1883 roku ( to jego najważniejsze, acz nieukończone dzieło). Czas trwania budowy zaplanował na około dwa wieki. Gaudi przez ostatnie 16 lat swojego żywota nie opuszczał placu budowy, która wciągnęła go do tego stopnia, iż zapomniał całkiem o innym świecie, przeznaczając na nią wszelkie swoje pieniądze. Projekt świątyni jest porywający. Charakterystyczne są gigantycznej wysokości baszty (ponad 100 m), które symbolizują ewangelistów oraz jedna najwyższa (180 m) w samym centrum, symbolizująca Chrystusa. W krajobrazie hiszpańskim dominują płaskowyże oraz łańcuchy górskie, tj. Pireneje i Sierra Nevada. Z tych gór wypływa klika rzek: Tag, Duero, Ebro oraz Gwadalkiwir. Przynależące do Hiszpanii Baleary usytuowane są na Morzu Śródziemnym. Hiszpania może się poszczycić wieloma legendarnymi artystami, począwszy od Velázqueza w XVII w., poprzez Goyę w XVIII i XIX w., aż po Picassa i Dalego w XX w.. Hiszpański taniec (kursy tańca katowice) flamenco oraz hiszpańska muzyka są podziwiane na całym świecie, a powieść „Don Kichot” napisana przez Cervantesa jest jednym z arcydzieł nowożytnej literatury europejskiej.

Z kolei hiszpańscy twórcy filmów, Pedro Almodóvar, Alejandro Amenábar oraz Luis Buñuel zdobyli sporo wyróżnień na międzynarodowych przeglądach filmowych. Frykasy kulinarne z jakich słynie Hiszpania - sprawdź mega ofertę wczasy wyspy kanaryjskiezobaczysz na tym serwisie - to: paella, którą robi się z ryżu, kurczaka, owoców morza oraz warzyw, tortilla, a więc rodzaj omletu z ziemniakami a także sangria, to jest czerwone wino z dodatkiem owoców. Hiszpania jest niezwykłym miejscem, nie zdumiewa zatem fakt, że jej mnogie atrakcje co roku przyciągają tłumy turystów. Więcej -

Tags: Barcelona, Hiszpania, podróże