Harcerstwo - czy warto zapisać do niego latorośl?

Posted on 24/02/2019 7:27am

„Chcę się zapisać do harcerstwa” – zdanie to usłyszał zapewne niejeden rodziciel. Ciężko jednakże podjąć decyzję, jeżeli zupełnie nie wiemy, czego nasz maluch może się tam nauczyć.


Oczywiście, wszyscy kojarzymy tą organizację, mundur, poniektóre ceremoniały, lecz nie zawsze jest jasne, czym tak naprawdę zajmuje się ta zbiorowość.
wizy
Author: Sofitel Dubai Downtown
Source: http://www.flickr.com


Harcerstwo to wolontariat. Nikt nie nagabuje nikogo do uczestnictwa, decyzja powinna być podjęta przez osobę, która chce zasilić szeregi harcerstwa. Przeważnie młode osoby mają bezmiar energii, olbrzymią chęć pomocy, motywację do akcji oraz przede wszystkim naprawdę dużo radości. Stąd też nic w tym dziwnego, że pragną to spożytkować. Jeżeli wybiorą w owym celu harcerstwo – świetnie. Dzięki uczestnictwu w rozlicznych akcjach dziecko uczy się odpowiedzialności, chłonie także mnóstwo wartości.

Masz ochotę poznać więcej detali na ten ciekawy temat? Zatem ten artykuł doczytaj także (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/PALM_ROYALE_SOMA_BAY_/103/40-1487-24FF.html) nową stronę pod tym linkiem.

Latorośl częstokroć uczy się być dobrym człekiem, a to wszak niezwykle ważne.


Właśnie dzięki harcerstwu młody człek poznaje mnóstwo wartościowych ludzi, wśród jakich może odnaleźć kompanów na całe życie. W czasie harcerskich obozów ich członkowie uczą się samodzielności. Na ogół obóz znajduje się w centrum lasu, dzięki czemu dziecko dowiaduje się, w jaki sposób obcować z przyrodą oraz poznaje ją. Takie zdarzenia pomagają również w radzeniu sobie z rozmaitymi bojaźniami a także nieśmiałością.
Prócz tego obozy to przede wszystkim świetna zabawa, cudowni, zgrani ludzie jak też fantastyczne przygody, jakie zostaną w pamięci na długi czas. Kup zatem dziecku mundurek harcerski, w wypadku dziewczynek konieczna jest spódnica harcerska oraz zapisz je.

Tags: SPA, życie, stok