Dlaczego każdy bez wyjątku rowerzysta winien być zawsze zaopatrzony w bidon rowerowy?

Posted on 03/09/2023 9:21am

Każdy rowerzysta doskonale wie, jak bardzo męcząca może być taka fizyczna aktywność.


Z tego względu bardzo istotne jest częste picie napojów. Szczególnie w czasie lata, kiedy to są duże temp. oraz duże zawilgocenie powietrza. Jadąc na wycieczką rowerową nigdy nie ma gwarancji, że w miejscowości znajdzie się jakiś sklep spożywczy. Co więcej jeżdżąc rowerem po górach trzeba się liczyć z dużo większym wysiłkiem i z dużo większym zapotrzebowaniem na napój. Opłaci się w tego typu celu zabrać ze sobą rowerowe bidony. Bowiem są wygodniejsze niż butelka z wodą. Rowerowe bidony przyczepia się w specjalnym koszyczku, który znajduje się przy ramie roweru. Nie trzeba więc dźwigać zbędnego balastu na plecach. Najczęściej zwykła butelka z wodą jest wkładana do plecaka. Specjalne akcesoria rowerowe pozwalają przypiąć naczynie z płynem do roweru. Dzięki temu unika się niebezpieczeństwa rozlania się wody w środku plecaka- kontynuuj czytanie.

bidon rowerowy
Author: Incase
Source: http://www.flickr.com
Rowerowe bidony najczęściej wykonane są ze sztucznego tworzywa. Musi być na tyle odporny, aby po upadnięciu na asfalt nie uległ uszkodzeniu. Tworzywo sztuczne powinno spełniać normy związane z materiałami, które mają styczność z produktami żywnościowymi. W ten sposób woda nie nabierze specyficznego smaku oraz zapachu. Niektóre rowerowe bidony robione są również z aluminium. Jednak ze względu na mniejszą odporność na uderzenia i szybsze zużywanie się tego tworzywa, bidony aluminiowe są mniej popularne. Jednakże z aluminium zazwyczaj wykonywane są inne pożyteczne akcesoria rowerowe. Aluminium odporne jest na rdzę i jest co więcej naprawdę lekkie. A przecież stwarzanie jak najmniejszego oporu jest naprawdę ważne w czasie górskich przejażdżek- dużo więcej przeczytasz pod tym adresem.


Właśnie z tego powodu wybiera się nieciężkie tworzywa jak również zabiera ze sobą jak najmniej przedmiotów. Używanie rowerowych bidonów zapoczątkowali sportowcy.

Kliknij ten odsyłacz oraz zobacz więcej wczasy grecja szczegółowych danych dotyczących analizowanego tu artykułu. Z pewnością jest on bardzo atrakcyjny.

Kolarze bardzo często korzystali z tego typu możliwości uzupełniania płynów w trakcie wyścigów.

Aktualnie można dostać naczynia o pojemności wahającej się w przedziale 0,25 - 1 litra. Oczywiście na długie wycieczki rowerowe koniecznie trzeba wziąć ze sobą większe naczynie a na krótsze trasy mniejszy bidon, który da się uzupełnić na trasie.

Tags: woda, rower, napoje, sklep, bidony, Kolarze