Dlaczego każdy bez wyjątku rowerzysta winien być zawsze zaopatrzony w bidon rowerowy?

Posted on 23/06/2020 7:42am

Każdy rowerzysta doskonale wie, jak bardzo męcząca może być taka fizyczna aktywność.


Z tego względu bardzo istotne jest częste picie napojów. Szczególnie w czasie lata, kiedy to są duże temp. oraz duże zawilgocenie powietrza. Jadąc na wycieczką rowerową nigdy nie ma gwarancji, że w miejscowości znajdzie się jakiś sklep spożywczy. Co więcej jeżdżąc rowerem po górach trzeba się liczyć z dużo większym wysiłkiem i z dużo większym zapotrzebowaniem na napój. Opłaci się w tego typu celu zabrać ze sobą rowerowe bidony. Bowiem są wygodniejsze niż butelka z wodą.

Ciekawią Cię różnego typu specjalistyczne artykuły? Więc kliknij tutaj wycieczki jednodniowe z karpacza i przeglądaj nasze kolejne newsy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją opinię.

Rowerowe bidony przyczepia się w specjalnym koszyczku, który znajduje się przy ramie roweru. Nie trzeba więc dźwigać zbędnego balastu na plecach.

Opisany temat napisaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się ten opis. Daj nam znać - przejdź do strony windsurfing nauka !

Najczęściej zwykła butelka z wodą jest wkładana do plecaka. Specjalne akcesoria rowerowe pozwalają przypiąć naczynie z płynem do roweru. Dzięki temu unika się niebezpieczeństwa rozlania się wody w środku plecaka- kontynuuj czytanie.

bidon rowerowy
Author: Incase
Source: http://www.flickr.com
Rowerowe bidony najczęściej wykonane są ze sztucznego tworzywa. Musi być na tyle odporny, aby po upadnięciu na asfalt nie uległ uszkodzeniu. Tworzywo sztuczne powinno spełniać normy związane z materiałami, które mają styczność z produktami żywnościowymi. W ten sposób woda nie nabierze specyficznego smaku oraz zapachu. Niektóre rowerowe bidony robione są również z aluminium. Jednak ze względu na mniejszą odporność na uderzenia i szybsze zużywanie się tego tworzywa, bidony aluminiowe są mniej popularne. Jednakże z aluminium zazwyczaj wykonywane są inne pożyteczne akcesoria rowerowe. Aluminium odporne jest na rdzę i jest co więcej naprawdę lekkie. A przecież stwarzanie jak najmniejszego oporu jest naprawdę ważne w czasie górskich przejażdżek- dużo więcej przeczytasz pod tym adresem.


Właśnie z tego powodu wybiera się nieciężkie tworzywa jak również zabiera ze sobą jak najmniej przedmiotów. Używanie rowerowych bidonów zapoczątkowali sportowcy. Kolarze bardzo często korzystali z tego typu możliwości uzupełniania płynów w trakcie wyścigów.

Aktualnie można dostać naczynia o pojemności wahającej się w przedziale 0,25 - 1 litra. Oczywiście na długie wycieczki rowerowe koniecznie trzeba wziąć ze sobą większe naczynie a na krótsze trasy mniejszy bidon, który da się uzupełnić na trasie.

Tags: woda, rower, napoje, sklep, bidony, Kolarze