Czy ciekawym miasteczkiem jest Kudowa Zdroj i co można by zobaczyć w tamtym miejscu?

Posted on 11/09/2020 8:05am

W dzisiejszych dniach mamy taką ilość atrakcji rekreacyjnych, że w każdy urlop moglibyśmy być gdzieś indziej. Czy też jesteśmy sympatykami Tatr, czy też kochamy morze, wszyscy znajdziemy w naszym państwie jakiekolwiek dobre miejsce na odpoczynek.
widok na Tatrt
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com


Lecz jest takowe miejsce w należącym do nas kraju, jakie musimy obowiązkowo zwiedzić. Cóż to za miasteczko?


Kudowa Zdroj to miasto uzdrowiskowe w województwie południowo zachodnim. Zaraz po wojnie Kudowa Zdroj nosiła markę Chudoba. W 1946 r. wprowadzono markę miasteczka jako Kudowa Zdroj.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (https://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-bielsko-biala), w którym znajdziesz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Wstępne wzmianki o miasteczku pochodzą z 1354 r. Jak ukazuje historia, jest to bardzo wielowiekowe miasto. Dziś Kudowa Zdroj to miasteczko uzdrowiskowe oparte o Góry Stołowe i Wzgórza Lewińskie. obiekty sanatoryjne skupiają się głównie w parku Zdrojowym u stóp Góry Parkowej. To tutaj jest zbudowany antyczny budynek uzdrowiska o atrakcyjnej architekturze i charakterystycznym łamanym dachu. W miejscowości takiej jak Kudowa Zdroj leczy się nade wszystkim choroby systemu krwionośnego, dolegliwości ortopedyczne oraz dolegliwości przewodu pokarmowego.


rezerwat
Author: Porsche


Kudowa Zdroj ma dzielnicę Czermna, w jakiej można by zwiedzić Kaplicę Czaszek. To kaplica jedna z trzech na starym kontynencie wyłożona czaszkami oraz kośćmi ludzi zmarłych w okresie bitwy trzydziestoletniej i w okresie zarazy. Kudowa Zdroj posiada rozbudowaną paletę noclegową zarówno w uzdrowiskach jak i w pensjonatach.
Jeżeli obierzesz na wypoczynek miasteczko Kudowa Zdroj, przekonasz się, że okazał się być to właściwy dobór. Nie zapomnij wyłącznie oznajmić o niniejszym mieście koleżance, która też zastanawiała się nad jakimś ciekawym miejscem na wypoczynek.

Tags: park, historia, obiekt