Czemu opłaca się odwiedzić rejon Podhala? Czy wycieczki górskie to główna atrakcja tych rejonów?

Posted on 05/01/2023 10:20am

Pośród dużej ilości pomysłów na spędzenie wolnego czasu pojawia się często jeden bardzo interesujący. Mowa o Podhalu, jakie zapewnia całą masę miejsc ciekawych zarówno pod kątem przyrodniczym, zabytkowym jak i kulturowym. Co jest takiego w tym miejscu, że przyciąga rok w rok tak dużo turystów?


narciarz na stoku
Author: SkiStar
Source: http://www.flickr.com
Na terenie Podhale znajdziemy tak dużo ciekawych miejsc, że tak właściwie wybierając się w ten rejon możemy spędzić czas w bardzo urozmaicony sposób. Znajdziemy tam sporo górskich miejscowości z góralskimi tradycjami. Na pewno wiele osób słyszało o miejscowościach takich jak Czarny Dunajec oraz Biały Dunajec czy Białka Tatrzańska.strona www weekend w spa nad morzem weekend w spa nad morzemMnogość tras turystycznych sprawia, że fani pieszych wycieczek będą mieli tutaj jakby raj. Bliska odległość od Tatr oraz Zakopanego to dobra rzecz, ponieważ czasem jest tak, iż tym bardziej w sezonie trudno dostać nocleg w obleganych przez turystów miejscowościach. Natomiast w bardziej spokojnym Podhalu na pewno znajdziemy nocleg (zobacz również- kwatery pracownicze warszawa) w takich okolicznościach przyrody, iż uda nam się cudownie wypocząć- .

Górskie widoki to jedna rzecz, ale jeśli ktoś uwielbia wakacje nad wodą, to na pewno będzie zadowolony z bliskości Jeziora Czorsztyńskiego. Mowa o zbiorniku wodnym zaporowym, stworzonym na rzece Dunajec. Na prawym brzegu tego jeziora jest jedyny w swoim rodzaju Zamek w Niedzicy, który jest dodatkową, wyjątkową atrakcją wartą odwiedzin. Zamek ten pochodzi z czasów Średniowiecza oraz wspaniale góruje nad malowniczym jeziorem. Po drugiej stronie Dunajca, na skarpie można oglądać pozostałości Zamku w Czorsztynie. Jak widać tereny te, to także różne ciekawe z historycznego punktu widzenia zabytki, których nie można ominąć przyjeżdżając na Podhale. Oprócz tego wyjątkowa architektura drewniana, zarówno sakralna jak i świecka będzie czymś, co zainteresuje wiele ludzi.


góry, krajobraz
Author: minniemouseaunt
Source: http://www.flickr.com
Ze znalezieniem miejsc noclegowych nie powinno być problemu, ponieważ jeśli chodzi o noclegi Nowy Targ czyli największa miejscowość Podhala daje spory wybór miejsc do wynajęcia- Pokoje Gościnne "U Anny". Wybór mamy naprawdę całkiem duży. Od klasycznych, wygodnych kwater prywatnych, które można znaleźć po atrakcyjnych cenach, aż po hotele z najwyższej półki dla tych bardziej wybrednych, które zapewniają wszelkie wygody przyjeżdżającym w odwiedziny gościom.

Tags: góry, Podhala