Co warto zobaczyć w Kenii?

Posted on 16/09/2020 8:07am

Eskapada do serca Afryki zapewni dużo atrakcji a także niezwyczajnych wspomnień.


Kenia to idealne miejsce na odpoczynek. Chcesz wygrzać się na piasku? W takim wypadku najbardziej przypadną Ci do gustu okolice Mombasy.
Tamtejsze kurorty zadowolą nawet najwybredniejszych turystów. To doskonałe miejsce dla wielbicieli nurkowania. Pod taflą wody kryją się bajkowe rafy koralowe jak też różnorodne gatunki egzotycznych ryb. Pamiętną atrakcją może być ekskursja na spotkanie z delfinami. Kąpiel z tymi łagodnymi stworzeniami to prawdziwa frajda! Na sprawunki ruszaj do stolicy kraju. W Nairobi każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Uliczne stragany zachwycają rękodziełem, najpiękniejszy jest jarmark Maasai Market, na którym handlują kolorowo ubrani przybysze z sąsiednich osad. Kupisz od nich bransoletki oraz koraliki, a również pachnące przyprawy. Spróbuj tutaj także miejscowych przysmaków, egzotycznych rybek jak też bardzo słodkich deserów.


pokój na wynajem
Author: Jennie
Source: http://www.flickr.com


Najogromniejszą atrakcją Kenii są na pewno eskapady na safari. W okolicy Nairobi odnajdziesz mnogie parki natury a także rezerwaty, w których są one aranżowane. Podróż odbywa się w specjalnie przystosowanym do tego samochodzie terenowym pod okiem miejscowego oprowadzacza. Na admiratorzy gór oczekuje wulkaniczny masyw górski Kenia (sprawdź kenia last minute). Wdrapanie się na ponad 5 tys. metrów to autentyczne wyzwanie, podołanie mu jest realne tylko pod okiem doświadczonych alpinistów.
Z kolei jadąc ku zachodniej granicy państwa odnajdziesz niezwyczajne jezioro Wiktoria. Bezkres wód przypomina troszkę morską toń i jest jednym z najogromniejszych zbiorników pitnej wody w całej Afryce!

Tags: odpoczynek, wypoczynek, IT, lokal, natury