Dlaczego Rzeszów jest miejscem, które bezapelacyjnie warto zwiedzić?

Posted on 11/07/2018 8:51pm

Z każdej strony słychać opinie, że są miejsca w naszym kraju, które każdy Polak po prostu musi zwiedzić chociaż raz w ciągu całego życia. W grupie tych lokalizacji umieszczany jest oczywiście Wawel, z całym Grodem Króla Kraka i Kościołem Mariackim, warszawski Pałac Kultury i Nauki, a także Zakopane i górskie pejzaże tatrzańskie zapierające dech w piersiach. Ale czemu miasta tak interesujące jak właśnie Rzeszów są w tych klasyfikacjach pominięte?
To szczególnie ciekawe, gdyż wiele przewodników podróżniczych wskazuje dziesiątki miejsc w Rzeszowie, które po prostu trzeba ujrzeć. Zacznijmy od najbardziej rozpoznawalnego miejsca każdego miasta, czyli rynku. Rzeszów może pochwalić się naprawdę oryginalnym placem centralnym, którego szczególnym elementem jest widząca setki lat studnia, w której pobliżu odbywają się wszystkie popularniejsze wydarzenia miejskie. Oczywiście na rynku znajduje się też ratusz, którym z pewnością oczarowani zostaną wszyscy miłośnicy architektury i szeroko pojętej sztuki. Jeśli natomiast lubimy dreszczykiem emocji i sporą dawką adrenaliny warto pochylić się nad atrakcją zwiedzania podziemnej trasy turystycznej, dzięki której będziemy mieli niezapomnianą okazję przespacerowania się historycznymi chodnikami i dokładniejszego poznania historii miasta, jak również naszego kraju.
sala konferencyjna
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Jeśli cenimy sobie wygodę i podróżując lubimy zatrzymywać się w niezwykle ekskluzywnych miejscach, to też nie mamy czego się obawiać gdyż w mieście stołecznym województwa podkarpackiego zobaczymy niejeden podobny hotel - porównaj. Warto prześledzić internetowe przewodniki, w których zamieszczone są najlepsze miejsca. Dzięki takim serwisom internetowym na pewno znajdziemy swój hotel marzeń. Jednak co jeśli musimy udać się do stolicy województwa podkarpackiego w celach biznesowych? Z tym także nie będzie problemów, gdyż sala konferencyjna w Rzeszowie to coś co naprawdę łatwo znaleźć. Oczywiście, parę z nich jest niezwykle oblegana, lecz nawet jeśli lekko się zagapiliśmy i sala konferencyjna potrzebna jest na jutro, a poszukiwania zaczęliśmy na w ostatnim momencie, wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością damy radę coś zarezerwować. W przerwach między konferencją, a służbowym obiadem możemy pochodzić trochę po starówce i nasycić się niepowtarzalną aurą jaką Rzeszów może się poszczycić.


Czasami, gdy wybieramy, które miejsce odwiedzić w czasie tegorocznego urlopu, warto zaryzykować i spróbować czegoś nowego. Zobaczymy wtedy, że Polska to nie jedynie Kraków i stolica, ale również mnóstwo innych, równie interesujących miejsc, które niewątpliwie warto odwiedzić.

Więcej informacji:

Tags: urlop, przewodnicy, trasa turystyczna