Co powinieneś zabrać ze sobą w podróż traperską? Kilka porad dla podróżników

Posted on 03/09/2022 7:33am

Jeżeli właśnie udajesz się w podróż swego życia tylko z plecakiem i bez konkretnego planu ani zarezerwowanych noclegów, można powiedzieć Ci właściwie tylko jedno - mocno Ci zazdrościmy - bez wątpliwości czeka Cię fantastyczna przygoda


. Jednocześnie przygotowaliśmy dla Ciebie fantastyczny poradnik, dzięki któremu będziesz wiedział, co dokładnie musisz ze sobą zabrać na taką wyprawę.


Spakuj namiot do plecaka
Na początek niewątpliwie musisz zadbać o to, żeby mieć gdzie sypiać - w takich sytuacjach przyda się bez wątpliwości namiot. Zabierz na dodatek wygodną poduszkę, dzięki której będziesz mógł zasnąć praktycznie wszędzie. Ciekawy produkt: manierka.


Energia
Author: Denis Bocquet
Source: http://www.flickr.com
Jedzenie to właściwie podstawa każdego wyjazdu


BIWAK
Author: Grzegorz
Source: http://www.flickr.com
Jeśli decydujesz się na spanie pod namiotem, zdecydowanie musisz także zadbać o jedzenie - jego przygotowywanie bowiem nie będzie proste. W Twoim plecaku zdecydowanie musi znaleźć się solidna menażka (dowiedz się więcej) lub innego rodzaju manierka - to bowiem w niej będziesz przygotowywał posiłki. W takich wyprawach niewątpliwie sprawdzi się najlepiej stara wojskowa menażka - jeśli zatem taką masz, na pewno powinieneś ją zabrać. Jeżeli zaś nie, manierka powinna znaleźć się na liście Twoich zakupów do zrobienia przed wyjazdem.


trekking
Author: Valerie Hinojosa
Source: http://www.flickr.com
Wygodne buty


Tym, o co musisz najmocniej zadbać, są wygodne buty - bez nich bez wątpienia nie będzie Ci się dobrze maszerować, a równocześnie cała wyprawa utraci swój urok


. Nie zabieraj nowych butów! Nie wiesz przecież, jak będą się konkretnie zachowywały i jak będą leżeć na stopie, więc z pewnością lepiej postawić na sprawdzone wcześniej buty. Tutaj więcej: sprawdzona menażka.

Tags: podróż, plan, przygoda