Co należy zobaczyć w Bułgarii

Posted on 29/08/2018 12:20pm

Bułgaria jest państwem niezwykle popularnym w zakresie turystyki, a jest to prawdopodobnie jeszcze pozostałość z czasów, kiedy należeliśmy jako państwo do niezaszczytnego bloku wschodniego oraz jedynym krajem gdzie warto było pojechać były właśnie plaże Bułgarii. Na urlop w tym kraju stać było sporo rodzin a nadal jest to miejsce, gdzie możemy za względnie niedużą cenę spędzić miło czas wolny. Ceny są niezbyt duże, natomiast do restauracji możemy chodzić niejednokrotnie oraz dobrze się najeść.

bułgaria
Source: pixabay.com
Rzecz jasna najpopularniejszym miejscem w Bułgarii jest Riwiera Bułgarska, rozciągająca się nad Morzem Czarnym. Temperatury są tu imponujące, a ciepłe morze i czyste plaże nakłaniają do długiego pobytu. Ulokowało się w tym miejscu także wiele pierwszorzędnych hoteli. Jak to na ogół bywa w pierwszorzędnych kurortach nie brakuje tutaj rozrywek, tak tych typowych, jak plażowanie, a także tych wyszukanych, jak tenis, paintball lub elitarne kluby nocne. Plaże są tutaj fantastyczne, a niekiedy nawet sięgają 100 m szerokości. Złote Piaski (www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/bulgaria/zlote-piaski/). Kurort ten ma szczególne znaczenie, bowiem jako pierwszy urósł do rangi ośrodka dla elit. Na urlop jeździli tam wyłącznie najbardziej bogaci. Obecnie jest to jeden z kilku ośrodków dla Europejczyków. Poza plażami jednak jest tu również coś do zwiedzania. W okolicy leży monaster Aładża, zachwycający nie tylko techniką budowy, ponieważ został on wykuty w skale, ale także zaciekawia powiązanymi z nim mitami. W bezpośrednim otoczeniu znajduje się również rezerwat Kamienny Las, obejmujący kolekcję ponad 300 kamiennych tworów o wysokości od 6 do 12 metrów.bułgaria wycieczki
Author: Andrew Nash
Source: http://www.flickr.com
Metropolia Bułgarii - Sofia, dostatnia jest przede wszystkim w obiekty sakralne. Można tutaj odnaleźć tak sobory jak też prawosławne cerkwie. Bułgaria poza Morzem Czarnym ma jeszcze w swej ofercie krajoznawczej Góry Riła. To prześliczny, porośnięty zielonością masyw, z około 90 pojedynczymi kamienistymi szczytami dosięgającymi ponad 2 tys metrów npm. W górach możemy trafić na nieduże romantyczne jeziorka, jakich jest aż 150. Przystosowano tutaj wiele tras turystycznych tak dla pieszych jak też rowerzystów. Zimą góry zapraszają na narty. U stóp masywu spoczywa także prawosławny Klasztor Św Iwana, zaplanowany na planie czworoboku z prześlicznym dziedzińcem i dwiema bramami. Starczy wbić w wyszukiwarkę Bułgaria (www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Bulgaria:8) wycieczki, by cieszyć oczy tymi wszystkimi cudownościami.

Tags: urlop, plaża, turystyka, wczasy, Riwiera Bułgarska