Bagaż przywożony na pokład samolotu a bagaż rejestrowany - sprawdź na ten temat nieco więcej

Posted on 22/06/2023 7:35am

Każdy dorosły człowiek wchodzący na pokład samolotu jest uprawniony do tego, żeby wnosić na pokład samolotu wyraźnie określoną konkretnymi przepisami rozmiar bagażu. Bagaż do samolotu stanowi bagaż znajdujący się pod ręką, jak i bagaż rejestrowany pozostający pod nadzorem obsługi samolotu. Samoloty latające w sposób standardowy realizują również tzw. transport odbywający się według właściwych norm, który jest praktykowany w przypadku przelotu większych zwierząt czy jakiegoś rodzaju produktów.


samolot
Author: Jorge from Brazil
Source: http://www.flickr.com
Bagaż standardowy może być transportowany przez uczestników lotu na pokład samolotu i stać niedaleko nich przez cały czas w trakcie podróży samolotem w wyznaczonym do niego miejscu. W jego skład wchodzi jedzenie, podstawowe przyrządy toaletowe, o ile nie są ostre oraz ręczniki czy chusteczki higieniczne (czytaj nieco więcej). Rolę bagażu trzymanego w zasięgu ręki mogą spełniać nawet zestawy kwiatów albo jakiegoś typu delikatne produkty, których nie chcemy transportować w luku bagażowym, jednak nie możemy zapominać o tym, że zabranie jednego z takich produktów, jeżeli będzie posiadał jakiś bardziej nietypowy kształt, może już uniemożliwić wniesienie na podkład jedzenia, z tego powodu, że każdy typ bagażu włącza się do przewidzianego przepisami limitu przysługującego każdemu pasażerowi.

lotnisko
Author: Kentaro IEMOTO
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy również pamiętać, że opracowane zostały odrębne normy dotyczące ilości wnoszonych na pokład samolotu napojów. Bez żadnych obostrzeń można, natomiast przewozić suplementy i jedzenie (pizza włocławek) dla maluchów, które musi zostać, oczywiście, szczelnie zamknięte i opakowane (czytaj na tej stronie). Chęć transportu tego rodzaju bagażu będziemy zobowiązani, jednakże zawsze zgłosić przed wejściem do maszyny, najlepiej na kilka godzin przed wylotem lub już w trakcie zgłaszania rezerwacji biletów i kupowania biletu. Jeżeli tego nie wykonamy, możemy mieć problem z wejściem na pokład.

Inne zasady dotyczą przewozu bagażu rejestrowanego. Zapakowywany zostaje on do luku bagażowego i może posiadać większe kształty niż bagaż pozostających przy podróżnych. Jako bagaż rejestrowany może być zapakowywany na przykład sprzęt sportowy, który stanowi chyba najczęściej spotykany typ takiego bagażu. Generalnie wszystko to, co nie będzie mogło być przewiezione w podręcznym bagażu powinno trafić do tego rejestrowanego, najczęściej dodatkowo płatnego – cenę podaje już konkretna linia lotnicza.

Tags: transport, bagaż, luk bagażowy